Müller verí Bayernu aj bez najlepšieho strelca: Musíme Lewandowského gólovo zastúpiť

Robert Lewandowski a Thomas Müller oslavujú gól BayernuRobert Lewandowski a Thomas Müller oslavujú gól Bayernu Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

LIPSKO - Thomas Müller verí, že futbalisti Bayernu Mníchov môžu v sobotňajšom šlágri 27. kola najvyššej nemeckej súťaže uspieť na pôde RB Lipsko aj bez Roberta Lewandowského. Poľský kanonier sa zranil v reprezentačnom drese a štyri týždne nebude mať šancu zveľadiť svoju 35-gólovú zbierku v tejto bundesligovej sezóne.

"Nie je to ľahké, keď vám chýba najlepší strelec. Je to však výzva, ktorá patrí k profesionálnemu životu, a nejde o nič nové. Stále máme veľmi dobré ofenzívne možnosti, môžeme zvoliť rôzne formácie. Nedisponujeme len jedným top futbalistom, ale mnohými. Musíme Lewandowského gólovo zastúpiť," povedal Müller pre agentúru DPA.

Thomas Müller Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

Obhajca nemeckého titulu vedie osem kôl pred koncom ročníka tabuľku o štyri body pred Lipskom. Podľa domáceho trénera Juliana Nagelsmanna má preto jeho tím poslednú príležitosť zdramatizovať ligový boj: "Ak nezvíťazíme, alebo aspoň neremizujeme, sezóna sa síce ešte neskončí, ale o majstrovi už bude rozhodnuté." Úvodný výkop duelu je o 18.30 h.

Viac o téme: Bayern Mníchov Thomas Müller Robert Lewandowski
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR