Robustný slovenský útočník Slafkovský žiari v mladom veku: Všimol si ho aj reprezentačný skaut

Juraj Slafkovský v slovenskom drese v súboji s Američanom Matthewom BoldymJuraj Slafkovský v slovenskom drese v súboji s Američanom Matthewom Boldym Zdroj: TASR/AP

BRATISLAVA - Jeden z najväčších slovenských hokejových talentov. Aj tak by sa dal opísať v skratke Juraj Slafkovský. Veľká nádej fanúšikov na možno aj prvé kolo draftu NHL. Skúsenosti zbiera vo Fínsku, ktoré dlhoročne patrí k svetovej špičke. Vďaka svojmu talentu a fyzickým danostiam si ho všimla už aj slovenská mužská hokejová reprezentácia.

Hoci má Slafkovský iba 17-rokov, stihol si zahrať v štyroch štátoch. Okúsil Slovensko, Rakúsko, Česko a Fínsko. "Myslím si, že dobre podmienky som mal zatiaľ všade, kde som pôsobil. Najlepšie sa mi ale zatiaľ hralo asi vo Fínsku. Vyhovuje mi ich štýl hokeja," povedal v rozhovore pre Športky a ďalej zhodnotil uplynulý ročník: "Po tímovej stránke určite veľmi vydarená sezóna, keďže sme vyhrali základnú časť. Po individuálnej to nebolo všetko podľa mojich predstáv, ale aspoň viem, na čom mám pracovať. Keďže v našom meste situácia ohľadom covidu nie je dobrá, zrušili nám ostatné zápasy play-off, čiže už mám po klubovej sezóne. Momentálne sa sústredím na najbližší reprezentačný zraz U20."

Vo Fínsku si najskôr obliekal dres TPS U18, ale tento rok strávil okrem jedného zápasu celý vo vekovej kategórii U20, teda medzi hráčmi do 20 rokov. Postup ho potešil a kontinuálne by chcel pokračovať do mužského hokeja. Jedného dňa by si mohol zahrať aj v NHL. Už teraz sa o ňom dá hovoriť ako o jednom z najväčších talentov slovenského hokeja nasledujúcich rokov. "V U20 sa mi hrá dobre. Vyhovuje mi to a bol by som veľmi rád, ak by som v ďalšej sezóne dokázal plynulo prejsť do mužského hokeja. Určite ma láka zámorie. Mohlo by to byť aj plus pred draftom, ale ešte som nad tým nerozmýšľal. Budem to riešiť až počas letnej prípravy," povedal Slafkovský.

Urasteného slovenského útočníka, ktorý meria 193 cm a váži 99 kg si všimol aj Oto Haščák. Ten sa stal najnovšou posilou slovenskej hokejovej reprezentácie. Zastávať bude dvojfunkciu ako asistent generálneho manažéra a zároveň hlavný skaut. Slafkovského označil za silového hokejistu, ktorý má veľmi dobré korčuľovanie. Hráča s takýmito parametrami by rád videl aspoň v prípravnom kempe. Spoločne so Šimonom Nemcom a Dávidom Mudrákom ich spomenul na tlačovej konferencii SZĽH ako trojicu hráčov, ktorých by si rád vyskúšal. "Veľmi ma potešilo a ešte viac namotivovalo jeho vyjadrenie. Keby prišla pozvánka do seniorskej reprezentácie, tak by som určite rád išiel a ukázal, čo je vo mne," reagoval na pochvalu Haščáka mladý Slafkovský.

Viac o téme: Slovensko Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/Rendek
  • Zdroj: Športky