Neskutočný obrat v Michalovciach: Ani štvorgólové vedenie po prvej tretine na výhru nestačilo!

Vľavo hráč HK Dukla Trenčín Tomáš Bokroš, vpravo hráč HK Dukla Ingema Michalovce Pavol RegendaVľavo hráč HK Dukla Trenčín Tomáš Bokroš, vpravo hráč HK Dukla Ingema Michalovce Pavol Regenda Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 5:4. Domáci v premiére vo vyraďovacích bojoch dokázali otočiť skóre z 0:4. Ich víťazný gól vsietil v 53. minúte Marek Bartánus. Druhý zápas série hranej na štyri víťazné zápasy je na programe v sobotu 3. apríla od 18.00 opäť na michalovskom ľade.

Domáci chceli svoju premiérovú púť v play off začať úspešnou prvou tretinou, ale stal sa presný opak. Trenčania sa v nej prezentovali vysokou úspešnosťou streľby a najmä v presilovkách zaskočili Michalovčanov. V 8. minúte sa schyľovalo k presilovke Trenčína, ale počas signalizovaného trestu Sádecký dorazil Okuliarovu strelu - 0:1. V 10. minúte sa už hostia dostali k početnej výhode a tú už po 11 sekundách využil Sojčík, keď tečoval Starostovu strelu - 0:2. Domáci sa nevedeli dostať do tempa a nepomohla im ani presilovka v 15. minúte, v ktorej čelili protiútoku Krajča. Presilovka hostí v 18. minúte znamenala ďalší gól, keď na 0:3 upravil Sojčík. Krátko na to sa nemýlil pred bránkou osamotený Berisha a zvýšil na 0:4.

Domáci zmenili do druhej tretiny nielen brankára, ale aj herný prejav. K stíhacej jazde im pomohla presilovka v 25. minúte, keď sa Erkinjuntti stal prvým michalovským strelcom v play off. Domácich to nabudilo a entuziazmus im pridal aj gól na 2:2 v 28. minúte, keď Lalancette tečoval strelu McCormacka. Trenčiansky tréner reagoval oddychovým časom, ale ani to nezastavilo stíhaciu jazdu domácich. Trenčanom nevrátil náskok v sľubnej šanci Starosta a od 32. minúty už bolo 3:4. Presilovkovú kombináciu zakončil pohotovou strelou Bartánus. Trenčania stratli istotu a v 36. minúte aj najtesnejší náskok. Pred Valentovou bránkou neustrážili Galamboša a bolo 4:4.

Hráči HK Dukla Trenčín Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Tretia tretina priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom si tímy dávali väčší pozor na chyby. Bližšie ku gólu v nej boli domáci, ale Valent viackrát podržal svoj tím. V 53. minúte sa domáci dostali k ďalšej presilovke, v ktorej ich obrat dokonal Bartánus. V 58. mohol poistiť víťazstvo domácich Galamboš, ale v trestnom strieľaní neuspel. Hostia sa v závere snažili vystupňovať tlak, ale bez gólového efektu.

Hlasy trénerov:

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: "Vedeli sme, že to bude ťažké. Trenčín hral predkolo play off, my sme 12 dní nehrali zápas. V úvode zápasu sme mali niekoľko gólových príležitostí a hrali sme dobre. Potom sme však prehrali veľa osobných súbojov a súper bol veľmi dobrý aj v presilovkách. Za stavu 0:4 po 1. tretine sme boli v ťažkej situácii. Pred druhou tretinou sme si prešli základné veci, začali sme v nej viac hrať telom, vyhrávať súboje a celkovo sme hrali lepšie. Mali sme aj šťastie, ale som, samozrejme, hrdý na to, že sme dokázali zápas otočiť z 0:4 Vyhrali sme historicky prvý zápas Michaloviec v play off a už sa tešíme na ďalší duel."

Ján Pardavý, tréner HK Dukla Trenčín: "Ťažko sa trávi takýto zápas. Mali sme zlý vstup do zápasu, v niekoľkých striedaniach sme pokazili rozohrávku. Potom nám napadali góly, viedli sme 4:0 a mali sme výborne rozohratý zápas. Druhá tretina bol z našej strany absolútny kolaps. To, čo sme si povedali v kabíne, neplatilo a robili sme fauly a chyby v našom pásme. Súper nás za to potrestal gólmi a vyrovnal. Pred treťou tretinou sme si povedali, že sa začína nový zápas. Žiaľ, prišlo ďalšie oslabenie, v ktorom súper rozhodol. Ešte sme mali šance na vyrovnanie. V konečnom dôsledku je v play off jedno, či je to prehra 4:5 alebo 0:9. V každom prípade je to bod pre Michalovce. Naši hráči musia pochopiť, že v play off môže každá maličká chyba zlomiť zápas. Je veľa vecí, ktoré nám dnes nefungovali."

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 4:4 (0:4, 4:0, 1:0)
Góly: 25. Erkinjuntti (Korhonen, Regenda), 27. Lalancette (McCormack, Šedivý), 32. Bartánus (Šedivý, Takáč), 36. Galamboš (Lalancette, Korhonen), 53. Bartánus (Šedivý, Takáč) - 8. Sádecký (Okuliar), 10. Sojčík (Okuliar, Ackered), 18. Sojčík (Okuliar, Paukovček), 20. Berisha (Valach). Rozhodovali: Müllner, Žák - Gegáň, Hercog, vylúčení: 6:10 na 2 min., navyše Švec (Trenč.) 10 min. OT za vrazenie na mantinel, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, bez divákov. Zmeny: 21. Škorvánek (Mich.) namiesto Tomeka.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Takáč, Suja, Hickmott - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Lehtonen, Mašlonka - Lačný, Chalupa

HK Dukla Trenčín: Valent - Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha - Sádecký, Paukovček, Sojčík - Kukuča, Rehuš, Okuliar - Berisha, Švec, Kettunen - Krajč, Valach, Beták - Ferenyi

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HK Dukla Ingema Michalovce