Lionel Messi dal Laportovi nôž na krk: Len splnenie týchto troch podmienok ho udrží v Barcelone!

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

BARCELONA - Aj keď sa to už nezdalo veľmi pravdepodobné, aj po letnom prestupovom období by hviezdny Lionel Messi, ktorému koncom júna vyprší aktuálna zmluva, mohol zotrvať na barcelonskom Camp Nou. Najjagavejší klenot Blaugranas ale staronovémuprezi prezidentovi Joanovi Laportovi predstavil jasné podmienky, za ktorých je ochotný podpísať tú novú.

Argentínska hviezda Barcelony ako prvé požaduje výrazné posilnenie klubu a to aj napriek nelichotivej finančnej situácii v Barcelone, ktorá sa topí v dlhoch. Prísť by po sezóne z Etihad Stadium mal ako voľný hráč Eric García, ale to Messimu ani zďaleka nestačí. 

Medializované stretnutie Laportu s kanonierom Dortmundu Erlingom Haalandom, jeho otcom a agentom Minom Raiolom síce nemusí nič znamenať, ale pre Messiho je príchod superhviedy jedným z dôležitých aspektov. Argentínčan totiž chce aby bola Barca opäť konkurencie schopná a patrila medzi top favoritov na víťazstvo v Lige majstrov, na čo nevyhnutne potrebuje hviezdne posily formátu Haalanda. 

Ďalšou požiadavkou argentínskej hviezdy je kladenie väčšieho dôrazu na prácu s mládežou a aby tím viac staval na hráčoch ako Ansu Fati, Pedri či Ilaix Moribou a otvoril im tak dvere do veľkého futbalu a postupne z nich spravil najjagavejšie hviezdy futbalového neba. 

Treťou a zároveň poslednou požiadavkou Messiho je vylepšenie komunikácie s trénerským tímom, pretože na predošlých koučov Luisa Enriqueho aj Quiqueho Sétiena sa v tomto smere sťažoval. Po príchode legendárneho Koemana sa to vraj zlepšilo, ale stále to chce vylepšiť komunikáciu s technickým riaditeľom Ramónom Planesom. 

Uvidíme, či Laporta dokáže vo všetkých smeroch Messimu vyhovieť ale pravdou je, že Messiho udržanie je v Barcelone letnou prioritou číslo jedna. 

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Joan Laporta
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky