Aubameyang márne hľadá streleckú formu: Arteta mu verí, jeho góly budeme potrebovať!

Útočník Arsenalu Londýn Pierre-Emerick Aubameyang Útočník Arsenalu Londýn Pierre-Emerick Aubameyang Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

LONDÝN - Tréner futbalistov Arsenalu Londýn Mikel Arteta verí, že útočník Pierre-Emerick Aubameyang čoskoro nájde stratenú streleckú formu. Radosť koučovi londýnskeho celku, ktorý vo štvrtok čaká úvodné štvrťfinále Európskej ligy so Slaviou, robia výkony Alexandra Lacazetta, ktorý potvrdzuje svoje kvality a pred reprezentačnou prestávkou ukázal skvelú fazónu.

Aubameyang v minulých dvoch sezónach v 31 zápasoch za Arsenal nastrieľal 29 gólov, ale od podpisu novej zmluvy vlani v septembri sa mu ani zďaleka toľko nedarí. V 31 stretnutiach tohto ročníka dal 14 gólov. "Je ľahké to spojiť s podpisom novej zmluvy, ale ja nie som takhle podozrievavý," citovala Arteta agentúra Reuters. "Bavili sme sa o tom, aké sú jeho ciele a má veľké ambície. Ale udržať si tak vysokú úroveň výkonov nie je ľahké," dodal.

Tréner Arsenalu Londýn Mikel Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Mike Hewitt, Pool via AP

"Preberali sme, koľko gólov by mal dať, aby nám to pomohlo k dobrému umiestneniu. V poslednej dobe to nebolo také ako predtým, ale nie je to len jeho vina," vyhlásil Arteta. "Avšak v najbližších zápasoch potrebujeme Aubu vo forme, aby sme mali šancu dosiahnuť na to, čo chceme," uviedol španielsky kouč Arsenalu, ktorému v Premier League patrí až deviate miesto.

Radosť mu robí najmä Lacazette

Radosť Artetovi naopak robí Lacazette, ktorý pred reprezentačnou prestávkou nazbieral tri góly v štyroch zápasoch. A okamžite sa objavili správy, že o dvadsaťdeväťročného útočníka sa zaujíma Sevilla, AS Rím alebo Atlético Madrid.

Alexandre Lacazette strieľa gól Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Justin Tallis, Pool via AP

"Mám vždy radosť, keď sa o našich hráčoch špekuluje, pretože to znamená, že sa im darí a sledujú ich konkurenčný kluby. Jeho situáciu budeme riešiť v lete, porozprávame sa a dáme mu ponuku," pripomenul Arteta, že za rok skončí Lacazettovi v Londýne zmluva.

Viac o téme: Arsenal Londýn Mikel Arteta Pierre-Emerick Aubameyang
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, Športky