VIDEO Škriniar s Interom ubránil ďalšie čisté konto, Ronaldovci aj milánske AC nečakane zakopli

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari

MILÁNO - Futbalisti Juventusu Turín remizovali v sobotnom mestskom derby v rámci 29. kola talianskej Serie A na ihrisku FC Turín 2:2. Bod pre hostí zachránil v závere duelu Cristiano Ronaldo, ktorého zásah odobril VAR.

Hostia vstúpili do zápasu dobre, keď v 13. minúte otvoril skóre Federico Chiesa. Potom však domáci zabrali a ešte do prestávky vyrovnal Antonio Sanabria, ktorý hneď po zmene strán strelil svoj druhý gól v stretnutí a misky váh naklonil na stranu domácich. V závere duelu sa presadil hlavou Ronaldo, jeho gól najprv rozhodcovia neuznali pre ofsajd, ale po konzultácii s VAR svoje rozhodnutie prehodnotili. Juventus nebodoval naplno po druhý raz za sebou a v tabuľke figuruje až na 5. mieste, FC Turín je sedemnásty.

Rolando Mandragora a Cristiano Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari

Na čele je stále Inter Miláno, ktorý si v sobotu poradil na ihrisku Bologne a zvíťazil 1:0. O jediný presný zásah sa postaral v 32. minúte Romelu Lukaku. Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral za hostí celý zápas. Inter má na čele tabuľky osembodový náskok pred druhým AC Miláno, no odohral o stretnutie menej.

Romelu Lukaku dáva víťazný Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Massimo Paolone

AC Miláno doma remizovalo so Sampdoriou Janov 1:1. Hostia sa dostali do vedenia v 57. minúte vďaka Fabiovi Quagliarellovi, no vzápätí inkasoval druhú žltú kartu Adrien Silva. Milánčania zužitkovali presilovku až v závere duelu, keď sa presadil striedajúci Jens Hauge.

Hráči Neapola majú za sebou divoký zápas s Crotone, keď doma viedli po polčase 3:1, ale víťazstvo 4:3 si vybojovali až v závere. Po zmene strán totiž hostia v priebehu jedenástich minút vyrovnali vďaka Simymu, pre ktorého to bol druhý gól v stretnutí, a Juniorovi Messiasovi. Tri body pre Neapolčanov napokon zabezpečil v 72. minúte Giovanni Di Lorenzo.

AS Rím remizovalo na ihrisku Sassuola 2:2. V drese domácich nastúpil v 76. minúte aj slovenský reprezentant Lukáš Haraslín. Rovnakým pomerom sa skončil duel Beneventa s Parmou, ktorú v pozícii kapitána viedol Juraj Kucka. Na trávniku pobudol do 78. minúty.

Góly: 87. Hauge - 57. Quagliarella, ČK: 59. Silva (Sampdoria) po 2. ŽK

Atalanta Bergamo - Udinese Calcio 3:2 (2:1)
Góly: 19. a 43. Muriel, 61. Zapata - 45. Pereyra, 71. Stryger Larsen

Benevento Calcio - Parma Calcio 2:2 (1:0)
Góly: 23. Glik, 67. Ionita - 55. Kurtič, 88. Man
/J. Kucka (Parma) hral do 78. min/

Cagliari Calcio - Hellas Verona 0:2 (0:0)
Góly: 54. Barák, 90.+7 Lasagna

FC Janov - AC Fiorentina 1:1 (1:1)
Góly: 13. Destro - 23. Vlahovič, ČK: 52. Ribery (Fiorentina)

Lazio Rím - Spezia Calcio 2:1 (0:0)
Góly: 56. Lazzari, 89. Caicedo (z 11 m) - 73. Verde, ČK: 90.+5 Lazzari, 90.+6 Correa (obaja Lazio) po 2. ŽK

SSC Neapol - Crotone Calcio 4:3 (3:1)
Góly: 19. Insigne, 22. Osimhen, 34. Mertens, 72. Di Lorenzo - 25. a 48. Simy, 59. Messias

Sassuolo Calcio - AS Rím 2:2 (0:1)
Góly: 57. Traore, 85. Raspadori - 26. Pellegrini (z 11 m), 69. Peres
/L. Haraslín (Sassuolo) hral od 76. min/

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lazio Rím Udinese Calcio SSC Neapol Juventus Turín AC Miláno Juraj Kucka Atalanta Bergamo Lukáš Haraslín Sampdoria Janov Spezia Calcio Crotone FC Benevento Calcio Parma Calcio Sassuolo Calcio