Zvolen si postrážil druhý zápas: Nové Zámky sa držali, odpadli až v posledných minútach

Zľava David Okoličány (Nové Zámky) a Patrik Marcinek (Zvolen)Zľava David Okoličány (Nové Zámky) a Patrik Marcinek (Zvolen) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy nad HC Mikron Nové Zámky 4:1 a v sérii vedú 2:0.

Duel sa začal tlakom Zvolena, ktorý si však nevytváral šance. Prvú vážnejšiu mali hostia v štvrtej minúte, no voľný Doggett z dvoch metrov Rahma neprekonal. Domáci výraznejšie pohrozili až v siedmej minúte Marcinekom, najmä jeho druhý pokus si pýtal gól, no bekhendom netrafil odkrytú bránku. Hostia nevyťažili vedenie ani v presilovke, Števuliak stroskotal na gólmanovi HKM. Potom sa v dobrej šanci ocitol na opačnej strane Puliš, ktorý zblízka nepokoril Kiviaha a bol faulovaný. V následnej početnej výhode nevyužil dobrú príležitosť Kelemen. V presilovke napokon gól padol v závere tretiny. Zvolenčania hrali piati proti trom a rozobrali súpera, pre Zuzina nebol problém poslať puk do odkrytej bránky hostí – 1:0.

V strednej časti najprv hokejisti spod Pustého hradu nevyužili presilovku. Dobré možnosti mali Viedenský a Bondra. Prvý menovaný aj v hre piatich proti piatim nebezpečne pohrozil z medzikružia, proti bol Kiviaho. Zblízka sa potom nepresadili Marcinek a Kolenič a v početnej výhode nesupeli ani Mikúš s McPhersonom. Prišiel tak trest. Rogoň vybojoval puk v útočnom pásme, prihral ho v 33. minúte Števuliakovi a ten z kruhu tvrdo vypálil – 1:1. Následne išiel predčasne pod sprchy za podkopnutie domáci Mikúš. Novým Zámkam sa črtala päťminútová presilovka, na jej začiatku dobre strieľali Števuliak s Doggettom, ale potom prišli dva fauly z ich strany a kratšie početné výhody nevyužil pre zmenu Zvolen.

V tretej tretine oba tímy najprv nevyužili presilovky. Šance mali na strane hostí Varga a na domácej McPherson. Bola to vyrovnaná partia, ale s pribúdajúcim časom sa viac tlačil dopredu "rytieri" spod Pustého hradu. Viac útočili i strieľali, mali miestami drvivú prevahu v pásme a dokázali skórovať. V 55. minúte sa po vyhratom buly Viedenského presadil spoza kruhu Zuzin – 2:1. Hosťom sa potom zranil Rogoň, ale Zvolenčania hrali presilovku a využili ju zásluhou Puliša, ktorý sa presadil z dorážky po strele Zuzina. O zápase tak bolo rozhodnuté. Poistku pridal ešte štvrtým gólom do prázdnej bránky Nuutinen.

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 20. Zuzin (Viedenský, J. Mikúš), 55. Zuzin (Viedenský), 57. Puliš (Zuzin, Viedenský), 59. Nuutinen – 33. Števuliak (Rogoň). Rozhodovali: J. Tvrdoň, M. Korba – Synek, M. Orolin, vylúčení na 2 min: 7:12, vyššie tresty: J. Mikúš (Zvolen) 5 + DKZ za podkopnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
/stav série: 2:0/

Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička od 35. min.

N. Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Holenda , Fereta, M. Roman, P. Mikuš, Šeliga – Števuliak, Doggett, Rogoň – T. Varga, J. Jurík, Okoličány – Majdan, Seppänen, Obdržálek – Andrisík, Ondrušek, Záhradník

Andrej Kmeč, asistent trénera Zvolena: "Bol to klasický play off zápas. Dlho bol na vážkach, sprevádzalo ho množstvo vylúčení. My sme výborne zvládli oslabenia i presilovky, dali sme v nich dva góly. Hrali sme trpezlivo až do samého konca, hráči verili v systém a to ich doviedlo k víťazstvu. Som spokojný, že sme zvládli oba zápasy. Séria je 2:0, čo bol náš cieľ. S čistými hlavami môžeme ísť do Nových Zámkov na odvetné duely."

Peter Zuzin, strelec dvoch gólov Zvolena: "Sme spokojní, že sme zvládli oba domáce zápasy. Dnes to však bolo 50 na 50, pretože do desiatej minúty tretej tretiny bol stav 1:1. Ja som rád, že sa mi podarilo streliť gól na 2:1, ten bol rozhodujúci. Potom sme zvýšili a zápas sme už ukorigovali. Nebol to však jednoduchý duel, súper hral naozaj dobre. Nebude to jednoduchá séria."

Gergely Majoross, tréner N. Zámkov: "Hrali sme celkom dobre, no nepremieňali sme šance. Nepáčil sa mi ani veľký počet vylúčení na našej strane, niektoré neboli nevyhnutné, nemuseli sme tieto tresty dostať. Musíme zlepšiť disciplínu. Vyzdvihol by som však odhodlanie môjho tímu. Bol to vyrovnaný duel, rozhodol druhý gól, žiaľ dal ho Zvolen a nie my. Séria sa teraz sťahuje k nám. Verím, že u nás to budú iné zápasy. Urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali."

Viac o téme: HKM Zvolen HC Mikron Nové Zámky