Peter Sagan reaguje na slová tímového šéfa Denka: V Bore som prežil niekoľko skvelých rokov

Peter Sagan na Miláno - San RemoPeter Sagan na Miláno - San Remo Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari

BRUSEL - Slovenský cyklista Peter Sagan si nemyslí, že patrí do "starého železa", no ak nebude mať Bora-Hansgrohe záujem predĺžiť s ním zmluvu, bude "prvý, kto si bude hľadať nový tím." Tridsaťjedenročný slovenský reprezentant to povedal v rozhovore pre portál cyclingnews. com pred nedeľňajšími pretekmi Okolo Flámska.

Reagoval tak na slová manažéra tímu Ralpha Denka. Ten uviedol, že Bora vďačí Saganovi za veľa, no trojnásobný majster sveta podľa neho už vstúpil do "jesene" svojej kariéry a pre nemeckú stajňu by možno bolo lepšie investovať peniaze do mladších jazdcov.

"Neviem, či Ralph povedal presne to, čo sa píše v médiách. Nečítal som to a občas je fráza v rozhovore vytrhnutá z kontextu. No necítim sa byť starý. Mám 31 rokov, nemyslím si, že prišla jeseň mojej kariéry a myslím si, že som ukázal, že dokážem vyhrať preteky i keď mi túto jar pokazil koronavírus," uviedol Sagan.

O Saganovej budúcnosti v Bore sa špekuluje už dlhšie. Slovenský pretekár prišiel do tímu v roku 2017 a aktuálny kontrakt mu vyprší po prebiehajúcej sezóne: "Som zaneprázdnený pretekmi, takže som sa ešte nerozprával s Ralphom a o mojej budúcnosti sa ešte nerozhodlo. V Bore som prežil niekoľko skvelých rokov, no ak si Ralph myslí, že najlepšie mám už za sebou, je to jeho názor. Ak si myslí, že ma už nepotrebuje na to, aby som vyhrával preteky pre tím, budem prvý, kto sa pokúsi nájsť tím, ktorý ma chce."

Sagan vynechal úvodné belgické klasiky a po pauze spôsobenej koronavírusom. Namiesto nich naberal súťažné kilometre na Okolo Katalánska. Tam si v 6. etape pripísal aj prvé víťazstvo v sezóne. Na to by chcel nadviazať už v nedeľu na slávnom "monumente" Okolo Flámska, i keď si uvedomuje, že nepatrí medzi najväčších favoritov: "Mám šancu, nikdy neviete... Cítim sa dobre, no ešte nie som úplne v najlepšej forme. Počas prípravy som nebol tri týždne na bicykli. Snažil som sa spraviť všetko, aby som sa dostal do formy, no na Okolo Flámska idem bez toho, že by som predtým odjazdil nejaké klasiky, takže je ťažké povedať, ako na tom budem."

Víťaz pretekov z roku 2016 sa pred nedeľňajším štartom nepovažuje za veľkého favorita. "Sú traja hlavní a veľa ďalších. Okrem Wouta van Aerta a Mathieua van der Poela by som tam zaradil aj Juliana Alaphilippea. On má, navyše, podporu tímu Deceuninck-QuickStep a preto je to pre ostatných oveľa ťažšie. Viem, ako vyhrať v pozícii favorita. Nie je to ľahké, ale dá sa to a každý z týchto troch môže v nedeľu zvíťaziť. No šance majú aj ostatní. Pozrite sa na Miláno - San Remo, nik z tejto trojice nevyhral a to mi dáva nádej," dodal Sagan, ktorý obsadil na Miláno - San Remo 4. miesto.

Viac o téme: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Ralph Denk Mathieu van der Poel Wout van Aert Okolo Flámska 2021
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá