Michalovce to v boji o semifinále nebudú mať jednoduché: Dukla ovládla druhý duel na ľade súpera

Vľavo hráč HK Dukla Trenčín Erik Rajnoha, vpravo hráč HK Dukla Ingema Michalovce Ville Juhani KorhonenVľavo hráč HK Dukla Trenčín Erik Rajnoha, vpravo hráč HK Dukla Ingema Michalovce Ville Juhani Korhonen Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 v 2. zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy. Séria hraná na štyri víťazné zápasy sa za stavu 1:1 sťahuje do Trenčína. Tretí duel je na programe v utorok 6. apríla od 18.00 h.

Prvá tretina predošlého zápasu bola bohatá na góly a aj druhé stretnutie malo zaujímavý úvod. Na konci 2. minúty Hickmott tečoval Louisov pokus a Michalovce viedli - 1:0. Ich náskok však mal iba 55-sekundové trvanie, pretože po situácii v bránkovisku Michaloviec nariadili rozhodcovia trestné strieľanie, v ktorom Valach prekonal Tomeka - 1:1. Ďalší priebeh prvej časti priniesol vyrovnaný hokej, ale bez zmeny skóre.

V úvode druhej časti domáci síce nevyužili presilovku, no krátko po nej sa do šance dostal Török a vrátil domácim náskok - 2:1. Michalovčania boli v druhej časti strelecky aktívnejší, ale Trenčania napriek tomu otočili skóre. Pomohli im aj presilovky. V 31. minúte zakončil rýchlu kombináciu Okuliar - 2:2 a hostia následne potrestali aj vylúčenie Louisa. Berisha dostal puk do predbránkového priestoru a upravil na 3:2.

Michalovčania vstúpili do tretej časti s cieľom vyrovnať, no ich ambície naštrbila situácia zo 45. minúty. Krajč v úniku dvoch proti jednému zvolil strelu a regulárnosť jeho gólu potvrdil aj videorozhodca - 2:4. Domáci sa už päť minút pred koncom odhodlali k hre bez brankára, ktorou podporili svoju presilovku. Hostia mali niekoľko sľubných šancí skórovať do prázdnej bránky, no nepodarilo sa im to. V závere ešte pribudlo nervozity, no skóre sa už nezmenilo.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 2. Hickmott (Louis, Török), 24. Török (Lehtonen, Ťavoda) - 3. Valach (tr. strieľanie), 31. Okuliar (Paukovček, Sádecký), 34. Berisha (Rehuš, Kettunen), 46. Krajč. Rozhodovali: Snášel, Goga - Šoltés, Kacej, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Louis (Mich.) 5+DKZ za bitku, Bokroš (Tren.) 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.
/stav série: 1:1/

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Takáč, Suja, Mašlonka - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Lehtonen, Hickmott - Lačný, Chalupa

HK Dukla Trenčín: Valent - Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha - Sádecký, Paukovček, Sojčík - Kukuča, Hlinka, Okuliar - Berisha, Švec, Kettunen - Krajč, Valach, Beták - Ferenyi

Ivan Droppa, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: "Rozhodli oslabenia a presilovky. Na rozdiel od prvého zápasu sme v presilovkách nedokázali skórovať, naopak Trenčín v nich dal dva góly. Musíme sa zlepšiť v určitých činnostiach, ktoré si rozoberieme počas najbližších dvoch dní. Verím, že v Trenčíne budeme pokračovať vo výsledkoch a výkonoch, aké sme tam predviedli v predošlých zápasoch."

Ján Pardavý, tréner HK Dukla Trenčín: "Poučili sme sa z kolapsu v druhej tretine včerajšieho zápasu. Dnes sme zlepšili veci, ktoré nám nešli v prvom zápase. Otočili sme vývoj duelu, no najviac si cením náš výkon v druhej tretine. V nej sme hrali jeden za druhého, zodpovedne a jednoducho. Odmena prišla v podobe víťazstva."

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HK Dukla Ingema Michalovce