Fortuna ligu čaká dráma do posledného zápasu: Zemplínčania poslali Senicu na dno tabuľky

Jozef MajorošJozef Majoroš Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

MICHALOVCE - Útočník Matej Trusa sa stal hrdinom MFK Zemplín Michalovce v sobotňajšom zápase Fortuna ligy so Senicou. Gólom v 90. minúte rozhodol o cennom víťazstve 1:0 v dueli tímov z najnižších priečok tabuľky. Michalovčania sa vďaka tomu vyrovnali trom 26-bodovým tímom a zároveň posadili na poslednú priečku svojho súpera.

Michalovčania si zopakovali víťazné pocity takmer po mesiaci, keď doma zdolali Nitru rovnakým výsledkom 1:0. A aj vtedy skórovali až v závere zápasu, keď sa v 87. minúte presadil Dimitrios Popovits. Tentoraz posunuli čas víťazného gólu ešte ďalej. Striedajúci Igor Žofčák zahral center z rohového kopu priamo na hlavu Mateja Trusu a ten si pripísal tretí gól v sezóne. "O takejto situácii som sníval odkedy hrám futbal. Snívam, že gólom v 90. minúte rozhodnem finále Ligy majstrov, ale beriem aj takúto výhru," priznal Trusa.

Jeho tím mal miernu prevahu, na rozdiel od súpera si v bojovnom zápase vytvoril aj hŕstku šancí, ale dlho bez želaného efektu. "Bolo to o veľa súbojoch a intenzívnych behoch. Vedeli sme, že počas 90. minút musí prísť jedna šanca a vyšlo to. Bol to dôležitý zápas, aby sme sa odlepili z dna," uviedol Trusa. Michalovčania získali v predošlých dvoch zápasoch iba jeden bod a uvedomovali si dôležitosť zápasu so Senicou.

V nahustenej skupine o udržanie boli na poslednom mieste, ale cenným víťazstvom naň zosunuli práve Senicu. "Verím, že nás toto víťazstvo nakopne a dodá nám viac sebavedomia. Každý zápas, ktorý nás čaká, bude náročný ako tento," povedal tréner MFK Zemplín Jozef Majoroš.

Viac o téme: FK Senica MFK Zemplín Michalovce Matej Trusa