Inšpiratívny príbeh veľkej bojovníčky: Ikeeová sa po prekonaní leukémie kvalifikovala do Tokia

Rikako Ikeeová drží lampáš s olympijským ohňomRikako Ikeeová drží lampáš s olympijským ohňom Zdroj: TASR/AP/Du Xiaoyi

TOKIO - Japonská plavkyňa Rikako Ikeeová sa kvalifikovala na tohtoročné domáce olympijské hry. Dvadsaťročnej pretekárke sa to podarilo dva roky po tom, ako jej diagnostikovali leukémiu. Ikeeová triumfovala na národnom šampionáte v Tokiu v jej obľúbenej disciplíne 100 m motýlik časom 57,77 sekundy.

Ten síce nestačil na individuálnu kvalifikáciu, ale zaistil jej miesto v polohovej štafete. "Po semifinále som si nemyslela, že by som mohla dosiahnuť taký čas. V porovnaní so situáciou pred piatimi rokmi som si nedôverovala, ale ukázalo sa, že keď tvrdo pracujete, dočkáte sa odmeny," citoval dojatú Ikeeovú portál olympicchannel.com.

V Riu de Janeiro pred piatimi rokmi obsadila na 100 m motýlik piate miesto, na konte má aj tri bronzové medaily z MS a pred ochorením ju považovali za veľkú ašpirantku na olympijskú medailu: "Tieto preteky mi dodali veľkú sebadôveru, mám na tomto mítingu pred sebou ešte tri súťaže a určite chcem zabojovať," povedala Ikeeová, ktorá by sa ešte mala predstaviť na 50 a 100 m voľne a v neolympijskej disciplíne 50 m motýlik.

Viac o téme: Tokio Rikako Ikeeová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR