Tréner Arsenalu zobral prehru s Liverpoolom na seba: Rozdiel v našom a ich výkone bol priepastný

Martin Odegaard počúva pokyny nového trénera Mikela ArtetuMartin Odegaard počúva pokyny nového trénera Mikela Artetu Zdroj: SITA/Andy Rain/Pool via AP

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool spravili dôležitý krok v boji o miestenku do Ligy majstrov. V sobotňajšom šlágri 30. kola anglickej Premier League vyhrali na ihrisku Arsenalu Londýn 3:0 a po zaváhaní Chelsea strácajú na štvrté miesto už len dva body.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa podali jeden z najlepších výkonov v sezóne. Na štadióne Emirates mali viac z hry, súpera prestrieľali v pomere 16:3 a napokon zaslúžene vyhrali. Domáci dlho vzdorovali, no skóre krátko po príchode na ihrisko otvoril v 64. minúte portugalský útočník Diogo Jota. O štyri minúty neskôr sa 26. gólom v sezóne prezentoval egyptský kanonier Mohamed Salah a skóre uzavrel opäť Jota.

Liverpool sa tak výborne naladil na utorňajší prvý zápas štvrťfinále Ligy majstrov na ihrisku Realu Madrid. Povinnosti v pohárovej Európe má stále aj Arsenal, londýnsky klub privíta vo štvrtok v prvom zápase štvrťfinále Európskej ligy Slaviu Praha. Arsenal je v anglickej lige až deviaty s deväťbodovou stratou na top štvoricu a najreálnejšia cesta vrátiť sa po štvorročnej pauze do Ligy majstrov je celkový triumf v Európskej lige. "Gratulujem Liverpoolu, odohral výnimočný zápas. Rozdiel v našom a ich výkone bol priepastný, štandard pre klub ako je Arsenal musí byť oveľa vyšší. Prehru beriem na seba," povedal tréner "The Gunners" Mikel Arteta.

Španiel vyzval svojich hráčov na rýchlu odpoveď, aby v priebehu týždňa zachránili sezónu. "Momentálne som v šoku. Teraz je však pred nami novú výzva a tá prináša príležitosť," dodal Arteta, ktorý má v prvých 50 zápasov v lige len 42% úspešnosť víťazstiev. Pre porovnanie, jeho predchodca Unai Emery mal v 51 zápasoch úspešnosť 49%.

Gabriel a Diogo Jota Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Catherine Ivill

Senzačná prehra Chelsea 2:5 s West Brom otvorila Liverpoolu dvere v boji o štvrté miesto znamenajúce účasť v LM. "Nepozeráme sa na Chelsea, pretože musíme vyhrať svoje zápasy. Sme však v situácii, že sa musíme spoliehať aj na zaváhania súperov," povedal Klopp. "Musíme naďalej pracovať, ale výkon v dnešnom zápase je dobrým znamením. Ako celok to fungovalo perfektne," dodal nemecký kouč obhajcu titulu. Klopp v piatok vyslovil údiv, že jeho zverenec Trent Alexander-Arnold vypadol z nominácie Anglicka. Pravý obranca pri prvom góle Liverpoolu ukázal reprezentačnému trénerovi Garethovi Southgateovi o čo prichádza, keď po jeho vynikajúcom centri otvoril hlavou skóre Jota. "Trent Alexander-Arnold ukázal, že je svetová trieda. Ako som hovoril aj predtým, je to Garethove rozhodnutie, len upozorňujem, že Trent je vo výbornej forme," dodal Klopp. Salah poistil tri body po tom, ako v súboji pretlačil Gabriela Magalhaesa a chladnokrvne zakončil, Jota svojim šiestym gólom v posledných štyroch zápasoch zavŕšil osem minút pred koncom skvelý večer pre "The Reds".

Viac o téme: FC Liverpool Arsenal Londýn Mikel Arteta