VIDEO Manchester United otočil duel s Brightonom, Dúbravka vychytal remízu s Tottenhamom

Radosť futbalistov Manchestru UnitedRadosť futbalistov Manchestru United Zdroj: SITA/AP/Phil Noble

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 30. kola anglickej Premier League nad Brightonom 2:1, keď v druhom polčase otočili nepriaznivé skóre.

Domáci mohli ísť v úvode do vedenia, no Mason Greenwood trafil len žrď. V 13. minúte udrelo na druhej strane, keď sa presadil bývalý hráč United Danny Welbeck. "Červených diablov" inkasovaný gól zaskočil a do polčasu si nevypracovali ani jednu strelu na bránku. Do druhého však nastúpili oveľa lepšie, diktovali tempo a v 62. minúte prišlo vyrovnanie, keď sa po rýchlom brejku presadil Marcus Rashford. Obrat dokonal v 83. minúte po peknej kombinácii Greenwood. Manchester United tak vyhral tretí duel v sérii. Z druhého miesta stráca na mestského rivala City 14 bodov, no má zápas k dobru.

Hráči Newcastlu United, v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom, získali dôležitý bod v súboji o záchranu, keď remizovali s Tottenhamom Hotspur 2:2. Bod zaistil "strakám" v 86. minúte striedajúci Joe Willock. Newcastle drží poslednú 17. priečku zaisťujúcu účasť v súťaži aj pre budúci rok.

Martin Dúbravka Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Peter Powell

O priečku nižšie ja Fulham, ktorý prehral na ihrisku Aston Villy 1:3 a na "straky" stráca tri body. Hostia síce išli do vedenia v 61. minúte zásluhou Aleksandra Mitroviča, no Villa v záverečnej štvrťhodine otočila. Dva góly v priebehu štyroch minút zaznamenal Trezeguet a v 87. minúte spečatil skóre Ollie Watkins.

V súboji tímov nad hranicou zostupu zdolali hráči Southamptonu Burnley 3:2. Rozhodujúci gól dal v 66. minúte Nathan Redmond.