Slovan delí od semifinále už len posledný krok: Nitra prehrala aj v treťom zápase série

Radosť hráčov Slovana Bratislava po góleRadosť hráčov Slovana Bratislava po góle Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili aj v treťom zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy nad Nitrou. V nedeľu na jej ľade vyhrali 3:2, v sérii vedú 3:0 a už len jeden triumf ich delí od postupu do semifinále. Štvrtý duel je na programe v pondelok. V nedeľu sa postaral o víťazný gól v 55. minúte Brant Harris.

Už na predzápasovom rozkorčuľovaní prišlo ku konfliktu medzi oboma mužstvami a to sa prenieslo aj do úvodnej tretiny. Prvá dvadsaťminútovka priniesla rozkúskovaný hokej s množstvom vylúčení, no v takmer hodinu trvajúcom dejstve gól nepadol. "Corgoňov" podržal výbornými zákrokmi brankár O’Connor, ktorý si poradil s dorážkami Sersena či únikom Harrisa. Na opačnej strane otestoval pozornosť Parksa švihom Vitáloš.

Prostredná časť hry bola o čosi menej rozkúskovaná a skóre sa menilo hneď trikrát. V 25. minúte zrejme brankárovi Nitry prebehol hráč cez výhľad a nenápadná strela Ališauskasa skončila v bránke - 0:1. Vyrovnať mohol o tri minúty Bajtek, ktorý dobre zapracoval v oslabení, ale jeho strelu zastavila konštrukcia bránky. Nitranom opäť nefungovali presilové hry, čo dokázal potrestať v 35. minúte Šišovský a Slovan viedol o dva góly. To však platilo iba 16 sekúnd, keď vrátil Nitru späť do hry úspešnou dorážkou Finlay.

Na začiatku tretej tretiny mali domáci príležitosť hrať presilovku štyroch proti trom, ktorú nekompromisnou strelou využil Slovák - 2:2. V 46. minúte vykorčuľoval spoza bránky Fominych a nenápadne nahodil puk na Parksa. Hlavný rozhodca si musel overiť u videorozhodcu či puk neprekročil bránkovú čiaru, ale nestalo sa tak. Nitrania boli aktívnejší, no paradoxne inkasovali. V 55. minúte sa puk odrazil k Harrisovi a ten pred prázdnou bránkou nezaváhal. Domáci sa aj napriek tlaku už presadiť nedokázali a "belasí" získali aj tretí bod v sérii.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 35. Finlay (Žitný, Hrnka), 43. Slovák (Tvrdoň) - 25. Ališauskas (Matoušek), 35. Šišovský (O’Donnell, Maier), 55. Harris (Buček, Gašpar). Rozhodovali: Orolin, Žák - Jedlička, Frimmel, vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Matoušek (Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
/stav série: 0:3/

Nitra: O’Connor – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Pupák, Vitáloš – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Fominych – Šiška, Šťastný, Minárik - Drábek
Slovan: Parks – Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, Valach – Gašpar, Harris, Buček – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Rapáč, Zigo, Matoušek – Kundrik, Bortňák, Lukošík - Jendek

hlasy trénerov:
Dušan Milo, asistent trénera Nitry: "Hlavne prvá tretina bola veľmi nervózna. U nás sa prejavilo, že niektorí hráči neboli vplyvom oslabení a presiloviek v tempe. Podržal nás aj brankár. Zase boli kameňom úrazu naše presilovky. Dnes sme z nich síce dali jeden gól, ale na víťazstvo potrebujeme viac. Chalanov musím pochváliť za bojovnosť a prístup k zápasu. Chceli sme to zlomiť, pretože za stavu 1:2 by to bolo úplne iné. Teraz je to 0:3, no neskladáme zbrane. Zajtra budeme určite bojovať až do konca."

Róbert Döme, tréner Slovana: "Ťažký zápas. Zo začiatku bol z oboch strán nervózny, keďže tímy vedeli, že sa hrá o veľa. My sme sa pripravovali a vedeli, že to tu nebude ľahké. Mali sme nejaké veci, ktoré sme skúšali, a vyšli nám. Sme spokojní s výhrou a hlavne s bojovnosťou."

Viac o téme: HK Nitra HC Slovan Bratislava