VIDEO Sagan nedokázal odpovedať na rozhodujúci útok: Forma nestačila, potrebujem ďalej pracovať

 Slovenský cyklista Peter Sagan (uprostred) Slovenský cyklista Peter Sagan (uprostred) Zdroj: TASR/AP/Olivier Matthys

OUDENAARDE - Dán Kasper Asgreen z tímu Deceuninck-QuickStep sa stal víťazom klasiky Okolo Flámska. V špurte najlepšej dvojice predstihol obhajcu titulu Holanďana Mathieua van der Poela z tímu Alpecin-Fenix. Slovenský cyklista Bory-Hansgrohe a víťaz podujatia z roku 2016 Peter Sagan sa nezapojil do boja o prvenstvo. Do cieľa prišiel na 15. priečke s mankom 2:15 min.

"Ako sme očakávali, preteky boli mimoriadne ťažké. Mali sme silný tím a ďakujem mu za jeho prácu. Keď však prišiel rozhodujúci útok, moja forma jednoducho nestačila. Nedokázal som odpovedať a doťahovať súperov. Potrebujem aj naďalej pracovať, aby som sa dostal do formy, ktorú som mal predtým, ako som sa nakazil koronavírusom," povedal pre oficiálnu stránku Bory Peter Sagan.

Asgreen si pripísal svoje premiérové víťazstvo na podujatí, pred dvoma rokmi obsadil druhú priečku o 14 sekúnd za Talianom Albertom Bettiolom. Pre Dánsko zaknihoval druhé prvenstvo, v roku 1997 už vo Flámsku triumfoval Rolf Sörensen. "Cítil som sa dobre, rozhodol som sa, že to nechám až na záverečný šprint. Mathieua som mal pred sebou a dokázal som útok správne načasovať. Obaja sme boli na hranici síl, rozhodli iba detaily. Mám za sebou vynikajúcu klasikárku sezónu, vyhral som už E3 Harelbeke a dostal následne mnoho dobrých rád od Rolfa," povedal po pretekoch podľa Cycling News Asgreen.

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Flámska
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá