VIDEO Aj bez bekhendu sa to dá: Iba 10-ročný americký unikát udivuje tenisový svet!

Teodor Davidov udivuje tenisový svetTeodor Davidov udivuje tenisový svet Zdroj: Screenshot HitWithMe

BRATISLAVA - Má len desať rokov, ale už ho obdivuje celý tenisový svet. Reč je o americkom mladíkovi Teodorovi Davidovovi, ktorý na základe unikátnych schopností patrí medzi percento ľudí, ktoré vedia rovnako dobre využívať tak pravú ako aj ľavú ruku a v tenise sa tak zaobíde aj bez bekhendu.

Malý desaťročný unikát zaujal svojským štýlom hry na americkom turnaji v Indian Wells, kde si prehadzuje raketu z ruky do ruky a hrá tak forhend z jednej aj z druhej strany, čo okamžite u tenisovej verejnosti vyvolalo veľké ohlasy. Podobný štýl sa na profesionálnom okruhu ATP vôbec nevidí a tak sa pochopiteľne zaujímavé video mladíka okamžite stalo hitom sociálnych sietí. 

Aj keď je ešte zrejme predčasné hovoriť o nejakej kariére, ktorá na 10-ročného chlapca môže v budúcnosti čakať, on sám má už tera v hlave jediné presvedčenie, za ktorým si je odhodlaný ísť: "Netúžim byť stredobodom pozornosti, mojím cieľom je profesionálny okruh ATP."  A jeho štýl uchválil aj viaceré tenisové legendy. Napríklad päťnásobný grandslamový šampión a bývalá deblová svetová jednotka Paul McNamee na adresu chlapca prehlásil: „Skvelé. Vždy som si hovoril, že ďalším krokom v tenise by bolo mať dva kráľovské forhendy ako Rafa Nadal. Predstavte si, že by ste čelili tak silnému forhendu z oboch strán.“

Aj keď v mužskej časti podobné príklady budeme hľadať len veľmi ťažko, u žien sa rovnakým štýlom prezentovala Američanka Beverly Bakerová Fleitzová, ktorá sa v roku 1955 dokázala prebojovať až do finále Wimbledonu. Ďalším príkladom je Ruska Kulikovská, ktorá rovnakým štýlom vyhrala na okruhu ITF osem singlových a na okruhu WTA štyri deblové tituly a v rebríčku WTA jej patrilo aj 91. miesto. 

Viac o téme: Teodor Davidov
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Youtube, Instagram
  • Zdroj: Športky