VIDEO Vo vypätom súboji Nitry so Slovanom lietali päste: Aj Hrnka a Maier zhodili rukavice!

Zľava asistent rozhodcu Róbert Mullner, v bitke hráč Nitry Tomáš Hrnka s hráčom Slovana Patrikom MaieromZľava asistent rozhodcu Róbert Mullner, v bitke hráč Nitry Tomáš Hrnka s hráčom Slovana Patrikom Maierom Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

NITRA - Poriadne nervózny súboj prinieslo štvrté stretnutie štvrťfinálovej série medzi domácim tímom HK Nitra a hosťujúcim HC Slovan Bratislava. Rozhodcovia pod Zoborom rozdali dohromady až 112 trestných minút (po 56 na obidvoch stranách) a ľadová plocha chvíľami pripomínala viac skutočné bojisko ako ihrisko.

V poriadne vypätom súboji pod Zoborom, ktorý priniesol množstvo fyzických potýčok už v prvej dvadsaťminútovke zaujala pästná výmena Vitáloša s Kundrikom, v ktorej mal jasne navrch obranca domácich.

Peter Kundrík a Martin Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V druhej časti hry Nitrania nevyužili viacero prečíslení a v zápase začali ešte viac gradovať už beztak silné emócie. V 35. minúte neudržal nervy na uzde po faule od Ziga domáci Tomáš Hrnka, ktorý sa najprv zastal sám seba a následne čelil v bitke Patrikovi Maierovi, ktorý chlapský súboj zobral za svojho spoluhráča. Aj druhý súboj bez rukavíc zvládol lepšie hokejista Nitry, ktorý poslal Maiera na lopatky.

To ani zďaleka nebolo všetko. Emócie sa stupňovali ďalej a po siréne na konci druhej časti hry sa na ľade strhla hromadná mela, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov a odchod do kabín sa tak poriadne natiahol. Napätie medzi rivalmi pokračovalo aj v záverečnej časti hry, ktoré tiež prinieslo množstvo súbojov a vylúčení, ale hlavne šesť gólov domácich, ktorí ovládli duel 8:2. Piaty zápas štvrťfinálovej série je na programe vo štvrtok 8. apríla na bratislavskom ľade.

Viac o téme: HK Nitra Tomáš Hrnka HC Slovan Bratislava Patrik Maier
  • Zdroj: TASR, športky