Sagan po sezóne údajne opustí Boru-Hansgrohe! Pokračovať by mal v tomto tíme

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: profimedia.sk

BRATISLAVA - Slovenského cyklistu Petra Sagana uvidíme od budúcej sezóny pravdepodobne v inom tíme! O budúcnosti Tourminátora sa špekuluje už dlhšie, no najnovšie informácie o Saganovej budúcnosti priniesol renomovaný francúzsky denník L'Equipe. Ten tvrdí, že 31-ročný cyklista by mal po sezóne definitívne opustiť Bora-Hansgrohe a namieriť si to má do belgickej stajne Deceuninck-Quick Step.

"Takáto dohoda by bola výhrou pre všetkých. Pre Petra, pretože je to jediný tím, ktorý by mu priniesol ešte viac víťazstiev a aj pre Patricka Lefevera (pozn. šéf tímu), pretože Peter je ten, kto môže pomôcť celému tímu zvíťaziť,” uviedol L'Equipe, ktorý tvrdí, že má informácie z prvej ruky od nemenovaného zdroja.

Šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk pred pár dňami otvorene hovoril o budúcnosti Petra Sagana, ktorému vyprší kontrakt po aktuálnej sezóne. Vysoký plat slovenského cyklistu by chcel investovať do mladších jazdcov. "Všetci sme veľmi vďační za všetko, čo pre nás Sagan spravil. Zviditeľnil tím aj pre sponzorov, ale čas sa nedá zastaviť a je fakt, že je jeden z najlepšie platených profesionálov v pelotóne. Musíme si premyslieť, či si vieme dovoliť toľké peniaze, alebo ich radšej investujeme do mládeže," povedal.

Na jeho slová reagoval rekordný držiteľ zelených dresov Tour de France. Sagan sa necíti byť starý a nemyslí si, že patrí do starého železa. "Som zaneprázdnený pretekmi, takže som sa ešte nerozprával s Ralphom a o mojej budúcnosti sa ešte nerozhodlo. V Bore som prežil niekoľko skvelých rokov, no ak si Ralph myslí, že najlepšie mám už za sebou, je to jeho názor. Ak si myslí, že ma už nepotrebuje na to, aby som vyhrával preteky pre tím, budem prvý, kto sa pokúsi nájsť tím, ktorý ma chce," uviedol.

Francúzsky denník zároveň informoval, že súčasťou rokovaní by má byť aj výrobca bicyklov Specialized, ktorý spolupracuje s oboma cyklistickými stajňami v pelotóne. Zároveň má prispievať na plat Petra Sagan, ktorý patrí medzi najlepšie platených cyklistov.

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Katalánska
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky