Juventus prišiel o nakazeného hráča: Bernardeschi je v izolácii a bez príznakov

Federico Bernardeschi (vľavo)Federico Bernardeschi (vľavo) Zdroj: SITA/AP/Mindaugas Kulbis

TURÍN - Taliansky futbalista Federico Bernardeschi mal pozitívny test na koronavírus. V utorok o tom informoval jeho zamestnávateľ Juventus Turín.

"Hráč je v izolácii a bez príznakov. Klub je v kontakte s miestnymi zdravotníckymi orgánmi pri implementácii protokolov, ktoré umožňujú tréningové a zápasové aktivity tímu," uviedol klub na svojej oficiálnej stránke.

Juventus má v stredu odohrať dohrávku 3. kola Serie A proti SSC Neapol (18.45 h). Zápas sa mal pôvodne konať 4. októbra, no miestne orgány zakázali hráčom spod Vezuvu vycestovať pre koronavírus v tíme a vedenie ligy následne skontumovalo duel výsledkom 3:0 v prospech Turína. Neapol však uspel s odvolaním na Talianskom olympijskom výbore a duel sa mal následne hrať 17. marca. Ani vtedy to však nevyšlo a tak ho preložili druhýkrát na 7. apríla.

Juventus figuruje na štvrtej priečke tabuľky, keď v 28 zápasoch nazbieral 56 bodov rovnako ako piaty Neapol. AC Miláno na druhom mieste (60 b) a tretia Atalanta (58 b) odohrali v porovnaní s nimi o zápas viac.

Viac o téme: Federico Bernardeschi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR