VIDEO Manchester City o krok bližšie k postupu do semifinále, hrdinom domácich Phil Foden

Kevin De Bruyne (vľavo) oslavuje úvodný gól do bránky Dortmundu Kevin De Bruyne (vľavo) oslavuje úvodný gól do bránky Dortmundu Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Manchester City zdolal Borussiu Dortmund 2:1, keď víťazný zásah zaznamenal v 90. minúte Phil Foden. Odvetné stretnutie je na programe 14. apríla.

Dortmund odštartoval na štadióne Etihad aktívne a už v 7. minúte vyskúšal pozornosť brankára Edersona krížnou strelou Jude Bellingham. Favorizovaní domáci mali podľa očakávania výrazné držanie lopty, no do šancí sa pri hre do "plných" nedostávali. Zmenilo sa to v 19. minúte, po zbytočnej strate lopty zo strany Emreho Cana v strede poľa vyrazili City do brejku a šikovnú kombináciu zakončil prudkou strelou z piatich metrov po zemi Kevin De Bruyne - 1:0.

Po necelej polhodine hry po kontakte Cana s Rodrim v šestnástke hostí ukázal rumunský arbiter Ovidiu Hategan na biely bod, no po kontrole situácie na obrazovke penaltu odvolal. Domáci išli do kabín s jednogólovým náskokom, hneď po prestávke však oň mohli prísť - Erling Haaland sa v 48. minúte dravo predral cez Rubena Diasa, ale jeho strelu Ederson nohou zlikvidoval. V 62. minúte mal Dortmund výhodu priameho kopu tesne za šestnátkou, Marco Reus však trafil iba do múru a jeho opakovaná strela nemala potrebnú presnosť.

Kevin De Bruyne (uprostred) Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Phil Foden mohol o chvíľu neskôr zvýšiť náskok City, po spätnej prihrávke od De Bruyneho ho vychytal Marwin Hitz. Štvrťhodinu pred koncom preletel pokus De Bruyneho neďaleko ľavej žrde bránky Dortmundu. Nemecký tím sa dočkal vyrovnania v 84. minúte, Haaland prestrčil loptu na Reusa, ktorý upravil na 1:1. Domáci vrhli všetky sily do útoku a odmena prišla v 90. minúte - de Bruyne preniesol hru na Ilkaya Gündogana, ktorý priťukol loptu Fodenovi a ten z prvej zariadil triumf City.

Manchester City - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Góly: 19. De Bruyne, 90. Foden - 84. Reus. Rozhodoval: Hategan (Rum.), ŽK: Can, Bellingham, bez divákov

City: Ederson – Walker, Stones, Ruben Dias, Cancelo – Rodri, Gündogan – Mahríz, De Bruyne, Foden – Silva (59. Gabriel Jesus)

Dortmund: Hitz – Morey (81. Meunier), Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham, Can, Dahoud (81. Delaney) – Knauff (63. Reyna), Haaland, Reus

Viac o téme: Borussia Dortmund Manchester City FC