VIDEO Skúsený Fín rozhodol napínavý súboj Dukiel: Michalovce naklonili misky váh na svoju stranu

Hráči HK Dukla Ingema Michalovce sa tešia z góluHráči HK Dukla Ingema Michalovce sa tešia z gólu Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 3. zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 2:1. V sérii sa ujali vedenia 2:1, štvrtý duel je na programe v stredu 7. apríla o 18.00 h opäť v Trenčíne.

HK Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 21. Paukovček (Sojčík, Sádecký) - 12. Erkijuntti (Regenda, McCormack), 56. Erkinjuntti (Southorn, Lehtonen). Rozhodovali: Snášel, Adamec – Durmis, Šoltés, vylúčení: 5:5, 10 min OT Ťavoda (napadnutie zozadu), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
/stav série 1:2/

Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták

Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Karaffa, Lačný – Takáč, Lalancette, Hickmott – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Suja, Mašlonka

Prvý zápas na trenčianskom ľade sa začal opatrne. Ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť zbytočnú chybu. Hostia boli o niečo aktívnejší a niekoľkokrát preverili pozornosť gólmana Valenta, ktorý bol však pozorný. V 11. minúte domáci zle striedali. Z úvodnej presilovky aj padol prvý gól. Valent ešte reagoval na McCormackovu strelu, ale na dorážku Erkijuntiho už nemal nárok. Aj po stretelenom góle prevažovala aktivita hosťujúceho tímu, ktorý chcel pridať druhý presný zásah. Domáci sa zdvihli až v závere tretiny. Párkrát pohrozili, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Trenčania mali ideálny vstup do druhej tretiny. Už po pol minúte sa im podarilo vyrovnať. Tomek vyhodil puk iba na hokejku Sojčíka, ktorý našiel pred bránkou voľného Paukovčeka a ten poslal puk do prázdnej bránky. Aj druhá presilová hra líšok v zápase bola mimoriadne dramatická. Hostia zavreli vojakov pred Valenta na celé dve minúty, no tí s vypätím všetkých síl oslabenie ubránili. V polovici stretnutia mali výhodu presilovej hry i Trenčania. Síce ju nehrali vôbec dobre, no Sádeckého strela rozozvučala konštrukciu bránky.

V tretej tretine sa čakalo, kto ako prvý urobí vážnejšiu chybu. Hra mala vysoké tempo, no šance nepribúdali. V 47. minúte dostal puk do jazdy Regenda, ocitol sa sám pred Valentom, ale nezakončil dôrazne. Rozhodnutie napokon priniesla 56. minúta. Southorn na seba naviazal hráčov, Erikinjuntti zostal medzi kruhmi osamotený a strelou z voleja skóroval. Nádeje domácich na lepší výsledok zhasli tri minúty pred koncom stretnutia, keď Ackered dostal dvakrát nižší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HK Dukla MIchalovce Tipos extraliga