VIDEO Belgický supertalent (21) umlčal špekulácie o prestupe do Bory: Takáto ponuka sa neodmieta

Remco EvenepoelRemco Evenepoel Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

BRUSEL - Belgický cyklista Remco Evenepoel predĺžil o päť rokov zmluvu so stajňou Deceuninck-Quick Step. Dvadsaťjedenročný obrovský talent pôsobí v belgickom tíme už od roku 2019 a vybojoval v jeho farbách 14 víťazstiev, v súčasnosti sa však pripravuje na návrat po zlomenine panvy. S prípravou na bicykli začal po polročnej pauze na začiatku februára.

"Už som s tymto obdivuhodným tímom dosiahol mnohých úspechov a je mi cťou, že zostávam. Mám to tu rád - zázemie, spolupracovníkov, jazdcov," uviedol vo vyhlásení na tímovom webe stajňový kolega českého reprezentanta Zdeňka Štybara. "Pre tím a jeho budúcnosť je toto dôležitý krok. Každý vie, čoho je Remco schopný a ako je nadaný," uviedol stajňový šéf Patrick Lefevere.

Evenepoel v roku 2018 vyhral na juniorských majstrovstvách sveta v Innsbrucku a tiež na juniorských majstrovstvách Európy v Brne časovku aj cestné preteky, o rok neskôr už v jazde proti chronometru získal európsky titul aj medzi seniormi a stal sa vicemajstrom sveta. Vlani vyhral štyri etapové preteky - Vueltu San Juan, Okolo Burgose, Okolo Poľska a Okolo Algarve, ale potom sa v auguste zranil pri ťažkom páde v pretekoch Okolo Lombardie.

K tréningu sa vrátil v novembri, lekári ale neskôr zistili, že panva ešte nie je zahojená a povolenie k jazde na bicykli dostal až pred dvoma mesiacmi.

Viac o téme: Remco Evenepoel Deceuninck-Quick Step
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Remco Evenepoel
  • Zdroj: ČTK