Tenisová superbomba! Srbská kráska (33) chystá veľkolepý návrat na kurty

Ana IvanovičováAna Ivanovičová Zdroj: TASR/AP/Kamran Jebreili

BELEHRAD – Dokonalá atletická postava priam predurčená na tenis, nenapodobiteľný forhend, ktorým drvila jednu súperku za druhou, ale aj neobyčajná charizma a sympatický prejav na kurte i mimo neho. To všetko, ba ešte oveľa viac patrilo ku kariére Any Ivanovičovej.

V roku 2016 dala tenisovému kolotoču zbohom, čím zarmútila milióny fanúšikov na celom svete, no vyzerá to tak, že svoje posledné slovo ešte nepovedala. Srbská kráska má k športu stále veľmi blízko, čo potvrdil aj jej nedávny status na sociálnej sieti: "Môj kľúč k šťastnému a úspešnému životu? Choďte za svojou vášňou a nepočúvajte nikoho, kto vám nerozumie," uviedla na Instagrame držiac tenisovú loptičku.

Víťazka French Open z roku 2008 sa evidentne chystá na veľkolepý návrat do sveta tenisu, no podľa najnovších správ by nemalo ísť len o jednorazovú záležitosť či obyčajný slepý výstrel do tmy. Manželka bývalého nemeckého futbalistu Bastiana Schweinsteigera by sa mohla predstaviť s divokom kartou na domácom podujatí v Belehrade (16. – 20. mája), čo potvrdil aj brat Novaka Djokoviča Djordje, ktorý je zároveň šéfom najvýznamnejšieho turnaja v Srbsku.

"Môj kľúč k šťastnému a úspešnému životu? Choďte za svojou vášňou a nepočúvajte nikoho, kto vám nerozumie." 

Problémom sú však striktné antidopingové pravidlá, podľa ktorých môže dostať divokú kartu až šesť mesiacov po obnovení statusu aktívneho hráča. Reštart profesionálnej kariéry na domácej pôde je tak pasé, no Ivanovičová by mohla byť aspoň súčasťou belehradskej exhibície, a v hre je aj neskorší, no už oficiálny comeback na súťažné dvorce. 

Ana Ivanovičová sa raduje Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Ak sa tieto šokujúce správy potvrdia, priaznivci vysokej tmavovlásky budú nadšením bez seba, na kurty sa totiž vráti nielen pôvabná dáma, ale aj mimoriadne úspešná tenistka. Ivanovičová sa okrem triumfu na Roland Garros prebojovala aj do jedného finále a rovnaký výsledok zopakovala taktiež na Australian Open. Celkovo ovládla 15 turnajov a v júni 2008 prenikla na post svetovej jednotky. 

Viac o téme: Ana Ivanovičova
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/anaivanovic
  • Zdroj: športky