Aktuálny šampión UFC otvorene o svojom tvrdom boji mimo klietky: Toto nie je žiadna sranda!

Alexander VolkanovskiAlexander Volkanovski Zdroj: Instagram/Alexander Volkanovski

BRATISLAVA - Koronavírus zasahuje aj športovcov. Khamzat Chimaev kvôli problémom súvisiacim s koronavírusom takmer ukončil kariéru. Ďalším zápasníkom UFC, ktorý si prešiel nepríjemnými stavmi spôsobenými Covid-om, je aktuálny šampión featherovej váhy Alexander Volkanovski.

Volkanovski je v UFC neporazeným mužom, ktorý naposledy dvakrát zvíťazil nad Maxom Hollowayom a predtým si poradil aj s Josém Aldom. 27. marca mal obhajovať svoj titul v zápase proti Brianovi Ortegovi, no ako už býva zvykom aj vo svete MMA, koronavírus do zápasu jedného z borcov nepustil. Volkanovski sa totiž týždeň pred zápasom dozvedel, že bol testovaný pozitívne. "Bol to pre mňa na začiatku šok. Bolela ma hlava, v noci som sa dosť potil. No potom mi to prešlo na pľúca a začalo to byť vážne, hlavne vtedy, keď som vykašliaval krv," konštatoval Volkanovski. 

Rodák z Austrálie bol pod dohľadom lekárov, ktorí ho museli dvakrát hospitalizovať. Infekcia mu totiž čoskoro začala napádať aj pľúca. Lekári mu kontrolovali pravidelne hladinu kyslíka v tele, ktorá začala v jednom momente klesať a skúsený zápasník začal mať väčšie problémy. Odborníci pri kontrolách taktiež zistili, že má problém so srdcom. "Začal mi klesať tep, bol som veľmi nervózny, keď som si pomyslel, že by mi vírus mohol napadnúť aj srdce. Našťastie mi lieky v nemocnici zabrali a konečne som sa cítil stále lepšie a lepšie. Toto video som chcel spraviť hlavne preto, aby všetci pochopili, že je to vážna vec. Covid nie je žiadna sranda. Je to veľmi nepredvídateľné ochorenie," uviedol Alexander Volkanovski. 

Volkanovski nie je momentálne pripravený zápasiť ani trénovať na sto percent. Aj preto dostal od UFC ponuku, aby boli spoločne s Ortegom trénermi svojich tímov v The Ultimate Fighter. Po skončení natáčania by sa mal už konať odložený zápas. 

 

 

Viac o téme: UFC Alexander Volkanovski
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články