Reakcie svetových médií na koniec úspešnej spolupráce: Nelichotivé komentáre trénera Magoniho

Petra Vlhová a jej bývalý tréner Livio MagoniPetra Vlhová a jej bývalý tréner Livio Magoni Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Dlhoročná spolupráca je na svojom konci. 5 rokov kráčali rovnakým smerom slovenská lyžiarka Petra Vlhová a trénerský mág Livio Magoni. Aj vďaka jeho pomoci sa Vlhová dostala na absolútny vrchol. Všetko sa však raz končí a to je aj prípad vzájomnej úspešnej spolupráce. Obe strany sa rozišli v dobrom a popriali si šťastie.

Magoni mal zostať na svojom poste hlavného trénera ešte rok. Dovtedy bola podpísaná zmluva. Cieľom bolo získať medailu na olympiáde. Koniec však prišiel ešte pred ZOH v Pekingu, kde už bude Petra pretekať pod dohľadom iného odborníka.

Reakcie svetových médií:

Neveitalia.it: "Už je to oficiálne - cesty Petry Vlhovej a Livia Magoniho sú rozdelené. Bolo to päť fantastických rokov, ale teraz prichádza nová kapitola. Nezhody v tíme sa objavili na verejnosti už po finále Svetového pohára v Lenzerheide, kde spolu vybojovali najväčší úspech - dobyli veľký glóbus. Je to najväčšia a najdôležitejšia méta v kariére každého lyžiara a spolu chceli uchmatnúť aj to, čo im zatiaľ chýba - olympijskú medailu v Pekingu 2022. To sa však už nestane, lebo rok predtým sa rozhodli ukončiť spoluprácu."

Skiracing.com: "Len pár dní po zverejnení nelichotivých komentárov trénera Livia Magoniho sa šampiónku práve skončenej sezóny Petra Vlhová rozhodla prerušiť spoluprácu s okázalým Talianom. V utorok v spoločnej tlačovej správe obaja oznámili koniec svojich profesionálnych vzťahov."

lequipe.fr: "Petra Vlhová, víťazka tejto sezóny veľkého krištáľového glóbusu, v utorok večer oznámila, že už nebude trénovať s Talianom Liviom Magonim. Bývalý trénerk rekordérky svetového pohára Mazeovej pomohol Slovenke dosiahnuť veľa cieľov, vrátane víťazstva v celkovom poradí SP v tejto sezóne."

Blick.ch: "V rozhovore na konci marca Magoni opísal svoju zverenku ako 'železo' pre jej štýl jazdenia. Toto prirovnanie veľmi zle prijala nielen samotná Vlhová, ale aj jej domovská krajina - Slovensko. Magoni sa chcel z toho vykrútiť tvrdením, že výraz nebol správne preložený, ale už bolo neskoro. Škoda sa už stala."

Viac o téme: Petra Vlhová Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články