Súperovi zlomil ruku, teraz je sám terčom útokov: Bouhanni sa chystá podať žalobu na polícii

Nacer Bouhanni natlačil Stewarta do zábranNacer Bouhanni natlačil Stewarta do zábran Zdroj: Youtube

AIGLE - Francúzsky cestný cyklista Nacer Bouhanni sa stal po nedávnej kolízii s Jakom Stewartom, kvôli ktorej si Brit zlomil ruku, terčom rasistického útoku na sociálnych sieťach. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) urážlivé poznámky na adresu tridsaťročného pretekára odsúdila.

Bouhanni natlačil koncom marca Stewarta do bariéry pri špurte pretekov Cholet-Pays de la Loire, za čo bol diskvalifikovaný a hrozí mu navyše stále aj dodatočný trest od UCI. Stewartovi sa síce podarilo udržať na bicykli a skončil na 29. mieste, lenže neskoršie röntgen odhalil zlomeninu ľavej ruky a čaká ho približne trojtýždňová pauza.

Rodák z Épinalu Bouhanni (Arkéa Samsic) potom dostal správy s rasovým podtextom, z ktorých niektoré si aj odfotil a uložil, než uzavrel svoj facebookový profil. Na útočníkov sa chystal podať formálnu žalobu na polícii.

"Bez ohľadu na to, ako vážneho pochybenia sa francúzsky jazdec dopustil, absolútne nič neospravedlňuje útoky, ktorým musel v dňoch nasledujúcich po svojom čine čeliť. UCI by takto chcela opätovne potvrdiť svoj bezvýhradný záväzok boja proti všetkým formám diskriminácie, nech už sú dôvody akékoľvek," uviedla únia vo vyhlásení.

Viac o téme: Nacer Bouhanni Jake Stewart
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK