Ďalší Slovák na ceste do UFC: Momentálne mám len jeden cieľ...

Martin BudayMartin Buday Zdroj: Instagram/Martin Buday

BRATISLAVA - Ďalší veľký titulový večer čaká na fanúšikov organizácie Oktagon už prvého mája. Proti Poliakovi Kamilovi Mindovi sa postaví Martin Buday, o ktorom sa pošuškáva, že by sa mohol dostať čoskoro aj do UFC.

Buday aktuálne trénuje v Trnave v Spartakus Fight Gyme, v ktorom pôsobí Attila Végh. Pred desiatimi rokmi sa začal venovať BJJ v Nitre pod taktovkou trénera Michala Soboliča a popritom trénoval MMA. "Chcel som do toho zabŕdnuť, raz ročne som si okrem tréningov dal aj zápas v amatérskej kategórii. Pred štyrmi rokmi sa rozhodol, že sa MMA budem venovať viac, vďaka tomu som teraz tu," prezradil v rozhovore pre Športky veľmi príjemný a vysmiaty zápasník. 

Buday má v klietke skóre 7-1, z toho má na konte päť KO triumfov. V poslednom zápase si pripísal prvé profi víťazstvo na submisiu, keď v priebehu druhého kola zvíťazil nad Danielom Dittrichom, ktorému úspešne nasadil kimuru. O tomto všestrannom borcovi v atraktívnej ťažkej váhe sa stále viac hovorí aj v súvislosti s účasťou v UFC. "Pravda je, že som podpísal zmluvu s Ruby Sports Entertainment, čo je spoločnosť, ktorá zastupuje aj Lajoša Kleina. Zatiaľ sme priamo rokovania s UFC nemali, no ak sa mi podarí vyhrať v najbližšom zápase, môže sa stať, že dostanem ponuku. Môže to pochopiteľne trvať aj dlhšie, mojím aktuálnym cieľom je získať titul v Oktagone a potom sa uvidí. Teraz sa sústredím len na to, aby som získal opasok," uviedol Martin Buday. 

Na Budaya čaká v najbližšom dueli skúsený Poliak, ktorý taktiež zvíťazil v poslednom zápase nad Dittrichom. Kamil Minda má na konte rovnako ako Budaj v profi zápasoch len jednu prehru a v posledných štyroch dueloch si pripísal víťazstvo. "Máme gameplan, ale nechceme ho prezrádzať. Vždy trénujeme komplexne, takže pracujeme aj na stand-upe, wrestlingu či BJJ. V rámci prípravy mi pomáhajú aj sparing-partneri z každého štýlu, spomenul by som Ivana Barteka, Jozefa Jaloviara, Martina Pacasa, Ivana Pavleho, Viliama Orossa či Štefana Vojčáka," poďakoval partnerom za pomoc pri príprave pred titulovým zápasom Buday. 

Buday si získal fanúšikov vďaka svojmu prejavu v klietke a tých, ktorí ho mali možnosť spoznať osobne, si získava aj svojou povahou. Sympatický a priateľský zápasník nám povedal viac o tom, ako vníma väčšiu pozornosť zo strany médií a okolia. "Zatiaľ to nie je taká popularita, že by mi to menilo život, no teší ma každá podporná správa, dáva mi to silu. Drsne sa tvárim len v klietke, kde som ostrý, inak som pohodový typ," konštatoval Buday. 

Viac o téme: UFC Oktagon MMA Martin Buday Karol Minda
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články