Biatlonistka Tamarka verí, že jej podpora z Fondu pre budúcnosť športu pomôže stať sa nástupkyňou Nasti Kuzminovej

Tamarka BalogováTamarka Balogová Zdroj: Niké

Tamarka Balogová je mladá biatlonistka, ktorá sníva o tom, že raz bude minimálne taká úspešná ako jej veľký vzor, Nasťa Kuzminová. Preto sa za pomoci svojej staršej sestry prihlásila do Fondu pre budúcnosť športu. Teraz sa šikovná športovkyňa raduje z grantu, vďaka ktorému bude môcť aj naďalej rozvíjať svoj talent.

Za Tamarku odpovedala jej sestra Alexandra, ktorá ju zároveň do Fondu pre budúcnosť športu prihlásila a pomohla jej so skvelým videom. To následne porotu dostatočnej presvedčilo o tom, aby deväťročnej biatlonistke udelila grant v hodnote 1 500 eur.

„Panebože, ďakujeme veľmi pekne,“ zneli úvodné slová Alexandry, ktorá vzápätí porozprávala o tom, ako sa jej mladšia sestra dostala k biatlonu.

„Náš ocino bol biatlonista. My sme teda boli so strednou sestrou pri biatlone odmalička. Najmladšia Tamarka sa k biatlonu dostala vďaka nám a vďaka tomu, že s nami chodila pravidelne športovať. Posledné dva alebo tri roky má biatlon vlastnú prípravku. Hneď od začiatku za ňu súťažila a zúčastnila sa na všetkých pretekoch. Okrem toho sa zúčastňovala detských behov či atletických súťaží,“ uviedla Alexandra.

Tamarka Balogová Galéria fotiek (3) Zdroj: Niké

Takisto sa zmienila o tom, že tento rok z dôvodu pretrvávajúcej pandémie Tamarka nemohla pokračovať v biatlone. Žiadne preteky sa totiž neuskutočnili. Jediné možné tréningy absolvovala s ocinom v prírode alebo na neďalekých svahoch. Rodina preto dúfa, že sa cez leto začne príprava na ďalšiu sezónu naplno.

Chce byť ako jej vzor Nasťa

Tamarka sa chce biatlonu venovať dlhodobo. Okrem toho sníva o tom, že bude nástupkyňa Nasti Kuzminovej, ktorá je zároveň jej veľkým vzorom. Obdivuje však aj svojho bratranca, ktorý súťažil vo Svetovom pohári v biatlone. Preto aj podpora z Fondu pre budúcnosť športu padne vhod. „Tamarke by sa zišli nové lyže, ale takisto aj vzduchová zbraň,“ povedala Alexandra, ktorá na záver pozitívne zhodnotila Fond pre budúcnosť športu, projekt spoločnosti Niké. „Fond je podľa mňa je to super. Je skvelé, že sa Niké snaží podporiť takýmto spôsobom mladé talenty, obzvlášť v tejto dobe, ktorá je pre športovcov veľmi náročná.“

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktorá presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke http://www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Biatlonistka Tamarka verí, že Galéria fotiek (3) Zdroj: Niké

Viac o téme: Tamarka Balogová