VIDEO Ronaldo s Dybalom zariadili v šlágri triumf Juventusu, Inter s desiatou výhrou po sebe

Cristiano Ronaldo a jeho gólové oslavyCristiano Ronaldo a jeho gólové oslavy Zdroj: TASR/AP/Fabio Ferrari

RÍM - Futbalisti Interu Miláno natiahli víťaznú sériu v najvyššej talianskej súťaži na desať stretnutí. V stredajšej domácej dohrávke 28. kola zdolali Sassuolo Calcio 2:1 a na čele tabuľky sú už o jedenásť bodov pred AC Miláno. Na tretiu priečku sa posunul obhajca titulu Juventus Turín, po výhre v dohrávke 3. kola nad SSC Neapol 2:1 zaostáva za lídrom o dvanásť bodov.

Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za Inter celý duel. Skóre otvoril v 10. minúte Romelu Lukaku, poisťujúci zásah pridal po viac než hodine hry Lautaro Martinez. Za hostí nastúpil v 75. minúte slovenský krídelník Lukáš Haraslín, po jeho príchode Sassuolo znížilo zásluhou Hameda Traoreho.

Romelu Lukaku (vpravo) z Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Antonio Calanni

Takisto v Turíne sa domáci dostali rýchlo do vedenia, postaral sa o to Cristiano Ronaldo. Po zmene strán skóroval Paulo Dybala a Juventus sa dočkal plného bodového zisku po dvoch zápasoch. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka sedel na lavičke náhradníkov Neapola. Ten napriek premenenej jedenástke Lorenza Insigneho v 90. minúte klesol na piate miesto o tri body za úradujúceho majstra.

Victor Osimhen z Neapola Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Fabio Ferrari

Serie A - dohrávka 3. kola:

Juventus Turín - SSC Neapol 2:1 (1:0)
Góly: 13. Ronaldo, 73. Dybala - 90. Insigne (z 11 m)
/S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov/

dohrávka 28. kola:

Inter Miláno - Sassuolo Calcio 2:1 (1:0)
Góly: 10. Lukaku, 67. Martinez - 85. Traore
/M. Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie - L. Haraslín (Sassuolo) hral od 75. min/

Viac o téme: Cristiano Ronaldo SSC Neapol Juventus Turín Inter Miláno Milan Škriniar Paulo Dybala