VIDEO Famózna šnúra obhajcu v šlágri skončila: Mbappé hrdinom päťgólovej prestrelky s Bayernom

Kylian Mbappé z PSG sa teší z góluKylian Mbappé z PSG sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Paríža St. Germain vyhrali v prvom štvrťfinálovom dueli Ligy majstrov na ihrisku obhajcu trofeje Bayernu Mníchov 3:2. V repríze vlaňajšieho finále súťaže tak ukončili 19-zápasovú sériu Bavorov v LM bez prehry. Dva góly zaznamenal Kylian Mbappé, jeden pridal Marquinhos. Odveta je na programe 13. apríla.

Bayern sa musel vo štvrťfinálovom šlágri zaobísť bez zraneného kanoniera Roberta Lewandowského, ktorého na hrote nahradil Eric Maxim Choupo-Moting a ten už v 2. minúte po rohovom kope trafil hlavou brvno bránky súpera. Hneď z protiútoku Parížania gólovo udreli, keď Kylian Mbappe po prihrávke šprintujúceho Neymara zvnútra šestnástky z prvej prestrelil Manuela Neuera medzi nohy - 0:1. V hustom snežení a pri teplote iba jeden stupeň Celzia mali o chvíľu neskôr domáci výhodu priameho kopu tesne za šestnástkou, Joshua Kimmich zo sľubnej pozície trafil iba do múru. V 12. minúte sa už PSG tešil z druhého zásahu po strele Juliana Draxlera, predchádzal mu však ofsajd a gól neplatil. O sedem minút neskôr Navas po priamom kope Bayernu nohami vyrazil hlavičku Leona Goretzku z piatich metrov. Domáci sa tlačili dopredu, ale Choupo-Moting v 27. minúte po rohu neusmernil na vzdialenejšej žrdi loptu do odkrytej bránky. Vzápätí Paríž šokoval domácich aj druhýkrát, pretože Bavorom nevyšla ofsajdová pasca a Marquinhos po oblúčiku od Nemyara sám pred Neuerom nezaváhal - 0:2.

Marquinhos z PSG a Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

V tom momente bol pomer striel 11:2 pre obhajcu. Kapitán hostí Marquinhos však po polhodine hry pre zranenie predčasne striedal a Choupo-Moting v 37. minúte hlavou po centri Benjamina Pavarda dosiahol kontaktný gól na 1:2.

Po prestávke sa v prvej šanci ocitol Neymar, bol však už príliš blízko Neuera a neujala sa ani následná dorážka Angela Di Mariu. Na opačnej strane Navas zneškodnil strely Davida Alabu i Pavarda. Bayern tlačil, herne i štatisticky mal navrch, čo pretavil v 60. minúte do vyrovnávajúceho gólu - priamy kop Kimmicha z pravej strany poslal hlavou do siete Thomas Müller. O osem minút už PSG opäť viedol, keď Mbappe dostal pas od Di Mariu a cez brániaceho Jeromea Boatenga k bližšej žrdi upravil na 2:3. Bayern zo záverečného tlaku už nič nevyťažil, pokusy Alabu i Müllera zo sľubných pozícii skončili mimo priestoru bránky.

Neymar (vľavo) z PSG Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Bayern Mníchov - Paríž Saint-Germain 2:3 (1:2)
Góly: 37. Choupo-Moting, 60. Müller - 3. a 68. Mbappé, 28. Marquinhos. Rozhodoval: Lahoz (Šp.), ŽK: Lucas Hernandez, Kimmich, Boateng, Choupo-Moting - Draxler

Bayern: Neuer – Pavard, Süle (42. Boateng), Alaba, Lucas Hernandez – Goretzka (33. Davies), Kimmich – Sane, Müller, Coman – Choupo-Moting

PSG: Navas – Dagba, Marquinhos (30. Herrera), Kimpembe, Diallo (46. Bakker) – Danilo, Gueye – Di María (71. Kean), Neymar (90. Rafinha), Draxler – Mbappé

Viac o téme: Bayern Mníchov PSG Kylian Mbappé