VIDEO Portských drakov čaká náročná odveta: Chelsea si v Seville priblížila semifinálové brány

Futbalisti Chelsea Londýn sa tešia z úvodného góluFutbalisti Chelsea Londýn sa tešia z úvodného gólu Zdroj: TASR/AP/Angel Fernandez

SEVILLA - Futbalisti FC Porto prehrali na neutrálnej pôde v Seville s Chelsea Londýn 0:2. Odveta je na programe 13. apríla.

Chelsea na štadióne Ramona Sáncheza-Pizjuána v Seville v úvode diktovala tempo, ale do šancí sa nedostávala. V 12. minúte sa skóre mohlo meniť na druhej strane, keď sa na hranici šestnástky oprel do lopty Mateus Uribe, no jeho pokus skončil tesne nad bránkou Londýnčanov. O dvanásť minút neskôr opäť pohrozilo Porto, po rohovom kope prestrelil v dobrej príležitosti bránku Zaidu Sanusi. Chelsea svoju prvú veľkú šancu využila, keď Jorginho prihral Masonovi Mountovi a ten po šikovnej otočke krížnou strelou po zemi poslal svoj tím do vedenia.

Mason Mount z Chelsea Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Angel Fernandez

Aktívnejšie Porto sa takmer dočkalo vyrovnania v 43. minúte, no hlavičku Pepeho parádne vytesnil mimo bránky Edouard Mendy.

Zaskvel sa aj šesť minút po zmene strán, keď nohami zlikvidoval krížny pokus Moussu Maregu. Pokus Luisa Diaza spoza šestnástky v 57. minúte skončil tesne vedľa. Hráči Chelsea sa sústredili najmä na pozornú obranu a dopredu sa dostávali sporadicky, napriek tomu sa po chybe Jesusa Coronu dostal do úniku Ben Chilwell a v 85. minúte spečatil triumf Chelsea 2:0.

Chancel Mbemba (vľavo) z Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Angel Fernandez

FC Porto - Chelsea Londýn 0:2 (0:1)
Góly: 32. Mount, 85. Chilwell. Rozhodoval: Vinčič (Slov.), ŽK: Mbemba, Conceicao (mimo ihriska), Grujič

Porto: Marchesin – Manafa (83. Conceicao), Mbemba, Pepe, Sanusi – Corona, Grujič, Uribe, Otavio (83. Martinez Toni) – Marega (83. Vieira), Luis Diaz

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger – James (80. Silva), Jorginho, Kovačič (90.+2 Emerson), Chilwell – Mount (80. Kante), Havertz (Giroud), Werner (65. Pulišič)