VIDEO Durantov návrat do zostavy priniesol Nets víťazstvo, Denver porazil San Antonio

Hráč Brooklynu Nets Kevin Durant (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi Hráč Brooklynu Nets Kevin Durant (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Basketbalisti Brooklynu Nets zdolali v noci na štvrtok v zámorskej NBA New Orleans Pelicans 139:111 a pripísali si už deviate domáce víťazstvo v sérii. Pomohol im k nemu aj Kevin Durant, ktorý sa vrátil do zostavy Nets po 23-zápasovej absencii zapríčinenej zranením zadného stehenného svalu.

Do hry naskočil v druhej štvrtine a pripísal si 17 bodov, sedem doskokov a päť asistencií. "Očakával som, že nastúpim a chcel som do toho skočiť. Na striedačke som sledoval hru, takže som presne vedel, ako k tomu mám pristúpiť. Nebudem klamať, bolo skvelé naskočiť do zápasu, rovnako aj hrať pred divákmi," citoval Duranta portál ESPN.

Kyrie Irving sa na triumfe podieľal 24 a LaMarcus Aldridge 22 bodmi, "pelikánom" nestačilo ani 26 bodov Erica Bledsoa. Domáci zlomili zápas v druhej štvrtine, ktorú vyhrali o 17 bodov. Náskok potvrdili po polčase, keď v tretej časti hry uspeli o 13 bodov. "Totálne nás prevalcovali. Naša obrana bola absurdná," uznal zaslúženú prehru tréner New Orleans Stan van Gundy.

Russelovi Westbrookovi stačilo 26 minút, aby dosiahol svoje 166. triple double v profiligovej kariére. Na triumfe Washingtonu v Orlande 131:116 sa podieľal 23 bodmi, 15 asistenciami a 14 doskokmi. V tejto sezóne sa prezentoval tromi dvojcifernými číslami po dvadsiaty raz a piatykrát z uplynulých šiestich zápasov. "Russ je dynamický hráč, ale potrebuje okolo seba strelcov a chlapíkov, ktorí to dokončia pod košom," povedal o Westbrookovi tréner Wizards Scott Brooks.