Kamara sa po incidente s Kúdelom cíti ako obeť: Každý deň dostávam rasistické urážky!

Glen Kamara si vymieňa názory s Ondřejom KúdelomGlen Kamara si vymieňa názory s Ondřejom Kúdelom Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Futbalista Glasgow Rangers Glen Kamara uviedol, že od konfrontácie sa slávistickým obrancom Ondřejom Kúdelom v marcovom zápase Európskej ligy je denne terčom on-line rasistických urážok. V rozhovore pre ITV News fínsky stredopoliar tiež povedal, že ho sklamala reakcia pražského klubu na incident v závere zápasu, v ktorom sa podľa tvrdenia Kamaru český obranca dopustil rasistickej urážky.

"Videl som ich fanúšikov, ako reagovali. Dostávam (rasistické) urážky na Instagrame každý deň. Nie som človek, ktorý by sa tým nejako nechal ovplyvniť, takže som v pohode. Ale to, ako sa k tomu tím (Slavia) postavil, je smutné," povedal Kamara v televíznom rozhovore. "Mám pocit, že by som mal povedať svoju verziu. On-line správy, ktoré dostávam, rasistické urážky - instagram, twitter, všade. Cítim sa ako obeť, to je potreba povedať," dodal.

Kamara v hektickom závere osemfinálovej odvety Európskej ligy pred troma týždňami obvinil Kúdelu, že ho rasisticky urazil. Český reprezentant mu predtým s rukou zakrývajúci ústa čosi pošepol po jednom z radu nešportových zákrokov domácich. Zhruba hodinu po zápase, ktorý Slavia vyhrala 2: 0 a postúpila, Kamara v tuneli do šatní Kúdelu podľa tvrdenia pražského tímu fyzicky napadol.

Kúdela síce priznal, že súpera počastovať nevyberavo, ale rasizmus dôrazne odmietol. Etická a disciplinárna komisia UEFA Kúdelovi pozastavila činnosť na jedno pohárové stretnutie. Komisia tiež vyšetruje Kamaru, a ak sa potvrdí tvrdenie Slavie o napadnutí, môže dostať päťzápasový dištanc. Kúdelovi hrozí podľa BBC v prípade preukázaného rasizmu trest až na desať zápasov.

Viac o téme: Slavia Praha Glasgow Rangers Ondřej Kúdela Glen Kamara
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články