Žreb Slovnaft Cupu priniesol zaujímavé bratislavské derby: Slovan vyzve v súboji Petržalku!

Žreb Slovnaft CupuŽreb Slovnaft Cupu Zdroj: SFZ

BRATISLAVA - Obhajca triumfu vo futbalovom Slovenskom pohári ŠK Slovan Bratislava sa vo štvrťfinále 52. ročníka Slovnaft Cupu stretne s FC Petržalka. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v bratislavskej Sieni slávy slovenského futbalu.

Vo štvrťfinále Slovnaft Cupu žreb spojil dvoch fortunaligistov z nadstavbovej skupiny o titul FC ViOn Zlaté Moravce a MŠK Žilina a dve dvojičky druholigistov s prvoligistami MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda a FC Košice – AS Trenčín. Zápasy sú na programe budúci týždeň 13. a 14. apríla. "Najviac ma asi zaujala dvojica ŠK Slovan - Petržalka," uviedol pre web Slovenského futbalového zväzu člen výkonného výboru SFZ Tomáš Medveď, ktorý dvojice žreboval.

Domáce tímy by mali súperov privítať na svojom štadióne, okrem Banskej Bystrice, ktorá hráva domáce zápasy počas rekonštrukcie Štiavničok vo Zvolene. Hrá sa na jedno víťazné stretnutie, v prípade remízy v riadnom hracom čase bude nasledovať jedenástkový rozstrel. Následne prvé semifinálové duely prídu na rad 28. apríla a ich odvety 5. mája. Finále je na programe 19. mája.

Žreb Slovnaft Cupu Galéria fotiek (2) Zdroj: SFZ


žreb štvrťfinále 52. ročníka SP - Slovnaft Cupu 2020/2021:

ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka
FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina
MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda
FC Košice – AS Trenčín

Viac o téme: Slovnaft Cup ŠK Slovan Bratislava FC Petržalka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR