Magoniho bývalý šéf: Má rodinný komplex... Niekedy hľadá iba pozornosť

Livio MagoniLivio Magoni Zdroj: TASR/Milan kapusta

BRATISLAVA - Po historickom úspechu Petry Vlhovej v podobe zisku veľkého krištáľového glóbusu by si iba málokto pomyslel, že cesty slovenskej lyžiarky s koučom Liviom Magonim sa rozídu.

Taliansky kouč sa po celkovom triumfe v Svetovom pohári kriticky vyjadril na adresu Petry Vlhovej a fungovanie celého tímu Ski Team Vlha. Magoniho slová zaskočili aj samotnú liptovskú rodáčku, ktorá si chcela všetko vykomunikovať interne a potom prišlo jej stanovisko o skončení vzájomnej spolupráce. Magoni mal pritom platnú zmluvu ešte na jednu sezónu.

Treba povedať, že Petra Vlhová to s Magonim nemala úplne ľahké. O talianskom trénerovi porozprával aj jeho bývalý šéf Andrea Massi, ktorý bol lídrom tímu úspešnej slovinskej lyžiarky Tiny Mazeovej.

"Magoni je v prvom rade veľký lyžiarsky odborník. Mám však pocit, že žije v akomsi rodinnom komplexe. Je bratom Paoly, olympijskej šampiónky, a Oscara, úspešného futbalistu a trénera. Hovorili sme o tom mnohokrát. Vyzerá to tak, akoby niekedy hľadal iba pozornosť," povedal niekdajší kouč Tiny Mazeovej v rozhovore pre slovinský web siol.

Massi sám priznal, že mal nezhody s Magonim, ktoré boli spojené s vystupovaním pred médiami: "Chápem to po svojom. Faktom je, že alpské lyžovanie nemá v niektorých krajinách dostatočnú medializáciu. Okrem toho som ako vedúci nášho tímu požadoval, aby komunikácia prebiehala cezo mňa,"

Taliansky tréner vyjadril aj svoj pohľad na rozchod s Petrou Vlhovou: "Opakujem, Magoni je skvelý odborník. ale niekedy si dá vlastný gól. O tomto konkrétnom prípade sa ťažko hovorí. Možno práve toto verejné vystúpenie bolo jeho spôsobom ukončenia päťročného vzťahu s Petrou Vlhovou. Podobným spôsobom odišiel aj z nášho tímu."

V žiadnom prípade však nespochybňuje úspech, ktorý so slovenskou lyžiarkou dosiahol. "Čo urobil s Petrou, to urobil sám. Je to ovocie jeho práce. Úspech si určite zaslúži úctu. Aj preto, že Vlhová je trochu menej talentovaná ako Tina. Hovoril som mu to jasne. Nezabudol som mu zablahoželať," dodal na záver rozhovoru. 

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Viac o téme: Petra Vlhová Livio Magoni Andrea Massi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky