Ofenzívny klenot Slavie: Jeden z najžiadanejších mladých útočníkov, píšu Briti o Simovi

Abdallah SimaAbdallah Sima Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

PRAHA - Za jedného z najžiadanejších mladých útočníkov v Európe a muža s veľkou budúcnosťou, označil britský denník The Guardian strelca futbalovej Slavie Abdallaha Simu. Vo svojom článku "Neskutočný potenciál: Simov vzlet od tréningov na farme až k Arsenalu" si všimol jeho príbehu, ako sa devätnásťročný stredopoliar prepracoval za necelý rok z Táborska až do dnešného štvrťfinále Európskej ligy.

Zároveň odhadol jeho aktuálnu cenu na 25 miliónov libier. "Vo štvrtok večer vybehne Sima na Emirates Stadium ako jeden z najviac oceňovaných mladých útočníkov. Keď si ho Slavia minulý rok brala z Táborska, musel prejsť porovnávacím zápasom a pri svojom presune do B-tímu sa musel naučiť plávať, alebo utopiť," napísal denník.

Britské médiá zaujal devätnásťročný Senegalec už po postupe Slavie v Európskej lige cez Leicester City, proti ktorému rodák z Dakaru strelil pri víťazstve 2:0 v odvete jeden gól. Ďalší výborný výkon predviedol aj v osemfinále na ihrisku Glasgow Rangers.

Abdallah Sima Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

The Guardian navyše upozornil na jeho komplikované začiatky po prestupe z mládežníckej akadémie Evianeu do Česka a fakt, že po príchode z Francúzska nemohol kvôli vtedajším pandemickým opatreniam a predčasne ukončeným súťažiam nastúpiť do ostrých zápasov. Takisto sa zmienil aj o jeho improvizovaných tréningoch na záhrade.

Denník zároveň ocenil hráčovu rýchlu aklimatizáciu v tíme českého majstra i útočné schopnosti na zemi i vo vzduchu. Popri doterajších výkonoch v Európskej lige potom Slavia získala prestíž aj vďaka úspešnému pôsobeniu svojich bývalých hráčov Tomáša Součka a Vladimíra Coufala v londýnskom West Hame. Tomu aktuálne patrí v Premier League štvrté miesto a bojuje o účasť v európskych pohároch.

Viac o téme: SK Slavia Praha Abdallah Sima
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK