Kto nahradí Livia Magoniho na poste trénera? Petra Vlhová už dostáva ponuky zo zahraničia

Otec Igor Vlha a Petra Vlhová počas tlačovej konferencie po zisku veľkého krištáľového glóbusyOtec Igor Vlha a Petra Vlhová počas tlačovej konferencie po zisku veľkého krištáľového glóbusy Zdroj: Športky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po historickom úspechu ako držiteľka veľkého glóbusu ukončila spoluprácu s trénerom Liviom Magonim. Skúsený Talian trénoval Vlhovú od roku 2016 a pod jeho vedením získala v sezóne 2019/2020 aj malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny. Na MS vybojovala v individuálnych súťažiach päť medailí (1-3-1).

Magoni mal s tímom zmluvu ešte na budúcu, olympijskú sezónu. Napriek tomu sa objavili špekulácie o ich ďalšej spolupráci, ktoré vyvolali Magoniho vyjadrenia v rozhovore pre talianske periodikum Corriere della Sera. V ňom skritizoval fungovanie tímu.

"Som nesmierne vďačná za tvoj čas, tvoju nekonečnú energiu, perfekcionizmus a nádej, ktorú si do mňa neustále vkladal. Jedny dvere sa zatvárajú, tisíc ďalších sa otvára a my si musíme iba správne vybrať. No tentokrát každý tie svoje," uviedla Vlhová na svojom facebooku.

Tréner Livio Magoni a Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Za jeho prácu mu poďakoval aj šéf tímu Igor Vlha, ktorý verí, že spolupráca s Magonim vybudovala pevný základ pre ďalší rozvoj: "Livio odviedol s Peťou skvelú prácu a absolútne naplnil predsavzatia, ktoré sme si spoločne stanovili. Veľmi si ho vážim s chcem sa mu poďakovať za jeho inšpirujúcu profesionalitu, ktorou ovplyvnil naše životy. Som presvedčený, že na základoch ktoré sa nám spoločne podarilo vybudovať vystávame aj ďalší rast všetkých členov nášho Ski Team Vlha."

"Máme ponuky od viacerých koučov. Všetko zo zahraničia."

V rozhovore pre denník Šport Vlhovej otec načrtol, že aj ďalší tréner jeho dcéry bude zo zahraničia. "Máme ponuky od viacerých koučov. Všetko zo zahraničia. Zvážime ich a potom sa rozhodneme. Nemáme sa kam ponáhľať," povedal. Vlhová pod Magonim dosiahla v SP 41 pódiových umiestnení, z toho devätnásť víťazstiev.

Viac o téme: Petra Vlhová Igor Vlha Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky, TASR