VIDEO Manchester United si pootvoril postupové dvere, AS Rím otočil zápas s Ajaxom

Radosť hráčov Manchestru UnitedRadosť hráčov Manchestru United Zdroj: TASR/AP/Fermin Rodriguez

GRANADA - Manchester United triumfoval vo štvrtkovom prvom štvrťfinálovom dueli Európskej ligy UEFA na pôde španielskeho nováčika súťaže CF Granada 2:0. V 31. minúte otvoril skóre Marcus Rashford, v závere pridal z jedenástky druhý gól Bruno Fernandes.

Ajax Amsterdam prehral s AS Rím 1:2. V 40. minúte sa po prihrávke kapitána holandského tímu Dušana Tadiča presadil Davy Klaassen. Na začiatku druhého polčasu však Tadič nepremenil pokutový kop a hosťom sa vďaka presným zásahom Lorenza Pellegriniho a Rogera Ibaneza podarilo otočiť nepriaznivý vývoj.

Villareal zvíťazil na ihrisku Dinama Záhreb 1:0, v závere prvého polčasu skóroval z bieleho bodu Gerard Moreno.