VIDEO Malý drzáň to poriadne prepískol: Po zápase prišli nečakané slová hráča AS Rím

Riccardo Calafiori v konflikte s podávačom lôptRiccardo Calafiori v konflikte s podávačom lôpt Zdroj: repro foto Youtube

AMSTERDAM - V závere štvrtkového úvodného štvrťfinále futbalovej Európskej ligy medzi Ajaxom Amsterdam a AS Rím (1:2) sa odohral neobvyklý incident.

Domáci podávač lôpt nahnevane hodil loptu po hosťujúom Riccardovi Calafiorim, pretože ho nahnevalo, že zdržiava. Osemnásťročný obranca po zápase vyjadril čiastočné pochopenie pre chlapcovo správanie a mal radosť, že vo vypätej situácii udržal nervy na uzde.

Keď sa Calafiori v štvrtej minúte nastavenia pri postrannej čiary vliekol pre loptu, ktorú mal vhodiť do hry, nečakane dostal inou loptou zásah do krku. Chvíľku to vyzeralo, že teatrálne spadne na zem, ale potom začal s podávačom lôpt diskutovať. Rozhodca udelil hosťujúcemu bekovi žltú kartu za zdržiavanie.

"V tej chvíľu som myslel na veľa vecí, našťastie som dokázal zostať v pokoji," uviedol Calafiori v rozhovore pre taliansku televíziu Sky TV. "Musím uznať, že by ma tiež naštvalo, keby som videl súpera, ako v takejto situácii zdržiava. Nehovorím, že to rešpektujem, ale chápem to," dodal odchovanec Rimanov, ktorí v Amsterdame po zmene strán otočili skóre a majú nakročené k postupu do semifinále.

Viac o téme: Ajax Amsterdam AS Rím Riccardo Calafiori
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články