VIDEO Manchester City zlyhal s oslabeným Leedsom! Majstrovský Liverpool nezaváhal

Gestikulujúci Pep GuardiolaGestikulujúci Pep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Tim Keeton

MANCHESTER - Líder anglickej futbalovej Premier League Manchester City si pripísal v sobotňajšom zápase 31. kola štvrtú prehru v sezóne v súťaži. Doma nestačil 1:2 na Leeds United, ktorý hral celý druhý polčas oslabený o vylúčeného hráča. O oba góly víťazov sa postaral Stuart Dallas, rozhodujúci dokázal dať v 91. minúte.

City nastúpili pred odvetou štvrťfinále Ligy majstrov proti Dortmundu vo výrazne pozmenenej zostave. Na trávniku sa neobjavili De Bruyne, Mahrez, Gündogan, či Rodri. Hostia sa dostali do vedenia po rýchlom protiútoku v 42. minúte, na konci akcie stál Dallas, ktorý trafil s pomocou žrde. Tesne pred prestávkou uvidel po tvrdom šľapáku červenú kartu stopér a kapitán Leedsu Liam Cooper a šance domácich na zvrat sa zvýšili.

Rozhodca Andre Marriner a Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP/Tim Keeton

Vyrovnanie prišlo v 76. minúte, keď po prihrávke Bernarda Silvu zamieril presne 21-ročný španielsky útočník Ferran Torres. Po ďalšom rýchlom protiútoku však rozosmutnil domácich v úplnom závere Dallas, ktorý umiestnil svoj pokus medzi nohy brankára Edersona.

Liverpool zachránil Alexander-Arnold

Majstrovský FC Liverpool zdolal na Anfielde Aston Villu 2:1, keď o triumfe "The Reds" rozhodol v nadstavenom čase súboja Trent Alexander-Arnold. Liverpool otočil polčasový nepriaznivý stav 0:1 a vďaka vydretému triumfu sa v tabuľke posunul na štvrté miesto.

Trent Alexander-Arnold strieľa víťazný Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/Martin Rickett/Pool via AP

Pulišič hrdinom Chelsea

Chelsea Londýn triumfovala na ihrisku Crystal Palace 4:1 aj vďaka dvom gólom Christiana Pulišiča. Ďalšie dva góly pridali Zouma a Havertz. Chelsea potvrdila papierové predpoklady a víťazstvom si upevnila štvrtú priečku v tabuľke.

Christian Pulišič strieľa gól Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/Peter Cziborra/Pool via AP

Manchester City - Leeds United 1:2 (0:1)
Góly: 76. Torres - 42. a 90.+1 Dallas, ČK: 45.+1. Cooper (Leeds)

FC Liverpool - Aston Villa 2:1 (0:1)
Góly: 57. Salah, 90+1. Alexander-Arnold – 43. Watkins

Crystal Palace - Chelsea Londýn 1:4 (0:3)
Góly: 63. Benteke – 10. a 77. Pulisic, 8. Havertz, 30. Zouma

Viac o téme: Pep Guardiola Etihad Stadium Manchester City FC Leeds United