Mikaela Shiffrinová označila hlavný cieľ v novej sezóne: Motivuje ma to, čo mi tento rok chýbalo

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: World Cup Jasná 2021

BRATISLAVA - Napriek celkovému štvrtému miestu v hodnotení Svetového pohára a strieborných priečkach v hodnoteniach slalomu aj obrovského slalomu má Američanka Mikaela Shiffrinová za sebou jednu z najhorších sezón kariéry. Prvýkrát od sezóny 2015/2016, keď jej plány zmarilo zranenie kolena, totiž ostala 26-ročná hviezda bez akejkoľvek cennej trofeje.

Pod jej náročnú sezónu sa pochopiteľne podpísala rodinná tragédia spôsobená nečakaným úmrtím jej otca, z ktorej sa pochopiteľne ťažko dostávala a rozhodne zanechala stopy aj na psychike hviezdy takého veľkého formátu akou Shiffrinová bezpochyby je. Kým v uplynulých sezónach vyhrávala jedny preteky za druhými a zbierala malé či veľké glóbusy, v tej poslednej sa po dlhých rokoch dominancie z triumfov radovala dohromady len trikrát. 

Radostné chvíle americkej šampiónky prišli na svetovom šampionáte v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo, odkiaľ si domov priviezla zlato za triumf v alpskej kombinácii, striebro z obrovského slalomu a tiež slalomov a v super-G dvakrát vybojovala bronz. Samotná Mikaela chápe, že to nebola sezóna snov, ale ťažký uplynulý rok zažívali nie len športovci, ale aj ďalší ľudia po celom svete: "Je pravda, že to nebol taký dobrý rok, ako som zažila v minulosti,” uviedla pre New York Times

Po až 300-dňovej pauze jej po nevýrazných výkonoch viacerí prestávali veriť a práve takéto reči dokázali Shiffrinovú najviac nahnevať: "Jedna z vecí, ktorá mi najviac liezla na nervy, boli ľudia s tými ich rečami typu ‚ach, už na to nemá’ alebo ‚už nie je taká dobrá’, ja som stále tu a stále súťažím,” uviedla sympatická americká rekordérka. 

Mikaela Shiffrinová s bronzovou Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Giovanni Auletta

Napriek nevýraznému porovnaniu s uplynulými sezónami je Shiffrinová na seba aj tak pyšná a cíti, že neľahké obdobie ju opäť niekam posunulo: "Ale keď sa pozriem späť, tak za minulú sezónu som na seba veľmi hrdá. Ani som nevedela, či budú majstrovstvá sveta. Alebo či budem na šampionát emocionálne pripravená. Keď sme začali pretekať, tak som sa navyše zranila, takže namiesto toho, aby som bola na tréningu, tak som bola v posteli. Celý čas som mala pocit, že neustále musím niečo dobiehať.” A do ďalších bojov jej netypická sezóna rozhodne dala aj novú veĺkú motiváciu, ktorú pred ZOH v Pekingu určite bude potrebovať: "Motivuje ma to, čo mi tento rok chýbalo. Mojím hlavným cieľom v novej sezóne bude získať späť chýbajúce kúsky.”

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky