Skončil Magoni kvôli kontroverznému interview? Reakcia Igora Vlhu! Takto hodnotí rozchod

Petra Vlhová a jej otec Igor VlhaPetra Vlhová a jej otec Igor Vlha Zdroj: TASR/Milan Kapusta

BRATISLAVA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v utorok oficiálne ukončila spoluprácu s trénerom Liviom Magonim.

Taliansky kouč ju v sezóne 2020/2021 doviedol k zisku veľkého glóbusu pre celkovú víťazku Svetového pohára. Magoni trénoval Vlhovú od roku 2016. V sezóne 2019/2020 získala pod jeho vedením malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny. Na MS vybojovala v individuálnych súťažiach päť medailí (1-3-1). 

Slovenka pod Magonim dosiahla v SP 41 pódiových umiestnení, z toho devätnásť víťazstiev. Talian mal s tímom zmluvu ešte na budúcu, olympijskú sezónu. Napriek tomu sa objavili špekulácie o ich ďalšej spolupráci, ktoré vyvolali Magoniho vyjadrenia v rozhovore pre talianske periodikum Corriere della Sera. V ňom skritizoval fungovanie tímu. Nakoniec musí tím definitívne opustiť.

Za jeho prácu mu poďakoval aj šéf tímu Igor Vlha, ktorý verí, že spolupráca s Magonim vybudovala pevný základ pre ďalší rozvoj: "Livio odviedol s Peťou skvelú prácu a absolútne naplnil predsavzatia, ktoré sme si spoločne stanovili. Veľmi si ho vážim s chcem sa mu poďakovať za jeho inšpirujúcu profesionalitu, ktorou ovplyvnil naše životy. Som presvedčený, že na základoch ktoré sa nám spoločne podarilo vybudovať vystávame aj ďalší rast všetkých členov nášho Ski Team Vlha."

Z konca Magoniho netreba robiť senzáciu, tvrdí Vlha 

Mnoho fanúšikov si položilo otázku, či za odchod Magoniho môže práve inkriminovaný rozhovor. Igor Vlha na to pre denník Šport reagoval stručne: „Nekomentujem!“ Rozhodnutie o jeho konci sa ale malo zrodiť približne pred dvomi týždňami. To by sedelo s dátumom článku, ktorý bol uverejnený v Corriere della Sera.

Livio Magoni Galéria fotiek (2) Livio Magoni Zdroj: TASR/Milan kapusta

Možno sa očakávalo, že z úst Igora Vlhu príde kritika na adresu talianskeho odborníka. Z následných vyjadrení je však cítiť, že sa na Livia Magoniho nehnevá a nechce mu nič vyčítať. „Livio je top človek a najlepší tréner na svete. Sadli sme si ľudsky, bol ako člen našej rodiny. Tých päť rokov spolupráce by som prirovnal k harmonickému manželstvu, ktoré si však tiež prejde občas malými krízami. To, že sa teraz rozchádzame, neznamená, že sa lúčime v zlom. Naopak, zostaneme priateľmi, budeme sa stretávať," povedal.

Na jeho koniec poukázal aj v spojitosti s futbalom. „Na začiatku spolupráce mi sám povedal, že lyžiarski tréneri rotujú po štyroch rokoch. Potom si vraj vystrieľajú náboje. A my sme to spolu ťahali päť sezón. Vážim si, čo spravil pre Petru, pre celý tím. Som na neho hrdý. Z toho, že skončil, netreba robiť senzáciu. Veď si len zoberte, ako dlho vydržia na lavičkách futbaloví tréneri,“ dodal Igor Vlha.

Viac o téme: Petra Vlhová Igor Vlha Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články