VIDEO Ani Dudov gól nepomohol Kolínu k bodovému zisku, Bénes neodvrátil prehru Augsburgu

Ondrej Duda a jeho gólové oslavyOndrej Duda a jeho gólové oslavy Zdroj: TASR/DPA/Thilo Schmuelgen/Reuters

GELSENKIRCHEN - V nedeľnom 28. kole nemeckej futbalovej Bundesligy zvíťazil Schalke 04 Gelsenkirchen doma nad FC Augsburg 1:0, keď jediný gól zápasu strelil už v 4. minúte Suat Serdar. Pre Schalke to je len druhé víťazstvo v aktuálnom ročníku ligy. Za hostí nastúpil v 81. minúte na ihrisko slovenský reprezentant László Bénes.

V súboji 1. FC Kolín s Mainzom sa strelecky presadil slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý v 43. minúte premenil pokutový kop a vyrovnal priebežný stav stretnutia na 1:1. V zápase dvoch tímov bojujúcich o udržanie v Bundeslige napokon Dudov Kolín prehral 2:3, keď víťazný gól Mainzu strelil v druhej minúte nadstaveného času Leandro Barreiro. Duda hral do 69. minúty. Kolínu patrí v tabuľke predposledné 17. miesto, zatiaľ čo Mainz sa posunul na 14. priečku.