VIDEO Iba o vlások unikol smrti a znovu sa vracia: Ten pocit nejde opísať slovami

Fabio JakobsenFabio Jakobsen Zdroj: Profimedia

KONYA - Holandského cyklistu Fabia Jakobsena potešili reakcie súperov po jeho návrate do pelotónu osem mesiacoch od desivého pádu v pretekoch Okolo Poľska. Po skrátenej prvej etape Okolo Turecka priznal, že mal spočiatku aj trochu strach.

"Zo začiatku, keď sa to miere rozširovalo z jednej strany na druhú a balík musel párkrát brzdiť, som sa trochu bál. Druhýkrát už to bolo lepšie a potom už úplne v pohode. Dokonca som išiel do čela pelotónu a išiel za Iljom Keissom, ktorý ho ťahal, pretože som si to chcel vpredu zase užiť a byť súčasťou tímu," uviedol Jakobsen.

Sprinter tímu Deceuninck-QuickStep dokončil nedeľný 72,4 kilometra dlhý úsek v hlavnom poli na 147. mieste v rovnakom čase ako jeho krajan Arvid de Kleijn, ktorý vyhral hromadný finiš. "Desať kilometrov pred cieľom som trochu stratil a vo finiši som tímu chýbal. Ale som pyšný, že som prvé preteky po toľkých mesiacoch takto zvládol. Dáva mi to sebadôveru, že sa budem zlepšovať. Teším sa, že v ďalších etapách chalanom pomôžem a užijem si tu každú chvíľu," povedal dvadsaťštyriročný jazdec.

K návratu viedla dlhá cesta po tom, čo ho vlani v auguste v pretekoch Okolo Poľska natlačil v hromadnom špurte krajan Dylan Groenewegen do bariéry. Jakobsen utrpel vážne zranenia hlavy a bol v ohrození života. Podstúpil päťhodinovú operáciu mozgu a neskôr aj sériu rekonštrukčných zákrokov tváre. V čeľustiach mu ostal jediný zub a dočasne mal aj ochrnuté hlasivky. Groenewegen dostal za incident deväťmesačný dištanc.

"Bol to krásny deň. Už keď som si obliekol tímový dres, cítil som sa mimoriadne, že to ani nejde slovami opísať. Mesiace som len sledoval v televízii kamarátov, ako pretekajú a ako sa im darí," uviedol Jakobsen.

"Milujem jazdu na bicykli, takže mi to veľa chýbalo. V úvode etapy prišlo veľa jazdcov, rovnako starých ako ja i tých starších, aby so mnou prehodili pár slov. To bolo dojemné, keď mi povedali, že ma radi vidia nazad a zaželali mi, nech sa mi darí. Po etape som mal v mobile množstvo správ od jazdcov i fanúšikom, všetkým ďakujem. Takáto podpora je dojemná. Som hrdý, že som sa dostal tak ďaleko. Keď vidím, že z toho ľudia majú radosť, motivuje ma to k dobrým výkonom," vyhlásil navrátilec.

Viac o téme: Fabio Jakobsen
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK