VIDEO Vymyslené vylúčenie a arogantnosť! Košice hrozia pre verdikt rozhodcu ukončením sezóny

Na snímke hráči Košice CrowsNa snímke hráči Košice Crows Zdroj: TASR - František Iván

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Hádzanári MŠK Považská Bystrica vyhrali v prvom zápase semifinále play off Niké Handball extraligy nad tímom Košice Crows tesne 28:27 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia. Košický klub však zvažuje, že ukončí sezónu.

Dotkla sa ich totiž situácia z 28. minúty prvého zápasu, v ktorej rozhodca Mário Rudinský vytiahol červenú a modrú kartu na skúseného reprezentanta a oporu východniarov Patrika Hruščáka. Prekvapivá diskvalifikácia spojky vyvolala rozruch, keďže z videozáznamu je jasne vidno, že k zavážnejšiemu kontaktu s protihráčom nedošlo.

(Vylúčenie Patrika Hruščáka v čase videa 38:40)

"Tú situáciu som cez zápas presne nevidel, ale na videu som si ju pozrel stokrát. Môžem teda povedať, že išlo o vymyslené vylúčenie a udivuje ma spôsob, akým tento rozhodca konal. S nikým sa neporadil, nikoho sa nič neopýtal a rovno sa rozbehol za Paťom a dal mu modrú kartu. Video pritom jasne ukazuje, že Paťo súperovi nič neurobil,“ uviedol pre Košice online tréner Crows Radoslav Antl.

Pre Hruščáka ide už o druhú modrú kartu v sezóne. Po tej prvej dostal od disciplinárnej komisie dištanc na dva zápasy a nehral tak vtedy práve proti Považskej Bystrici.

Na snímke s loptou Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Milan Kapusta

Košice žiadajú disciplinárnu komisiu o kontumáciu tohto zápasu, ktorý chcú odohrať ešte raz. Zároveň žiadajú o zrušenie modrej karty pre Patrika Hruščáka a exemplárne potrestanie rozhodcov. "Ak Patrik Hruščák nebude môcť nastúpiť na stredajší zápas a nebudú zohľadnené aj naše ďalšie požiadavky, tak pre nás sezóna skončila. My nebudeme hrať žiadny zápas. Nech rozhodcovská komisia rozdelí medaile a vidíme sa na ďalšiu sezónu. Takéto arogantné konanie som nezažil, je to poníženie nášho mena, klubu, sponzorov a všetkých ľudí v slovenskej hádzanej,“ dodal nahnevaný Antl. Druhý zápas série má byť na programe už v stredu v Košiciach.

Viac o téme: MŠK Považská Bystrica Košice Crows
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube, Facebook
  • Zdroj: športky