Slovenskú dvadsiatku čaká dvojzápas s Českom: Petrovického nahradí na poste trénera Feneš

Tréner slovenských hokejistov do 18 rokov Ivan FenešTréner slovenských hokejistov do 18 rokov Ivan Feneš Zdroj: TASR/Martin Palkovič

BRATISLAVA - Slovenský hokejový výber do 20 rokov odštartuje v utorok päťdňový výcvikový tábor v Piešťanoch, ktorého súčasťou bude aj prípravný dvojzápas s Čechmi. Keďže doterajší hlavný tréner Róbert Petrovický sa na podujatí nemôže zúčastniť z osobných dôvodov, 23-členný tím povedie doterajší kouč osemnástky Ivan Feneš.

"Je to pre mňa v prvom rade veľká zodpovednosť či česť, ale aj výzva. A veľmi sa na ňu teším. O mojej terajšej účasti pri dvadsiatke som sa dozvedel pred niekoľkými dňami. Nomináciu na dvojzápas s Čechmi preto tvorili asistenti Vilo Čacho s Martinom Štrbákom so zvyškom realizačného tímu. Musím povedať, že na papieri vyzerá menoslov pomerne solídne," uviedol pre portál hockeyslovakia.sk 43-ročný Feneš, ktorý v minulosti pôsobil pri reprezentácii do 20 rokov dva roky v pozícii asistenta Ernesta Bokroša.

Vstupenka do výcvikového tábora je aktuálny negatívny PCR test na koronavírus. Do prvého prípravného súboja s Čechmi, ktorý je na programe v piatok o 16.00 h, absolvujú hráči šesť tréningových jednotiek. Druhý duel je na programe v sobotu o 15.00 h. "Česi by mali prísť s hráčmi narodenými v roku 2002, čo znamená, že prídu prakticky s devätnástkou, tvoriacou sa dvadsiatkou. Výber bude dozaista kvalitný. My sa v dvojzápase chceme prezentovať kvalitnou hrou. Chceme, aby mala nejakú tvár, aby chlapci dokázali nadviazať na dobré veci či už z pôsobenia v osemnástke, alebo na uplynulom juniorskom šampionáte v Kanade, respektíve v mužskom hokeji. Naše systémy sú úzko prepojené, čo nám celú situáciu zjednodušuje. Veci, ktoré budeme od hráčov vyžadovať, by mali bez problémov zvládnuť," dodal Feneš.

Nominácia SR 20 na VT v Piešťanoch a 2 prípravné zápasy s ČR 20 (13.-17. 4. 2021):
Dalibor Dvorský (HC'05 Banská Bystrica), Richard Noskovič (HC Slovan Bratilslava/HC Topoľčany), Denis Bakala (HC 07 Detva), Adam Žlnka (HC 07 Detva/Projekt SR 18), Jakub Demek (HC Košice/Projekt SR 18), Markus Michalík (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Šimon Nemec (HK Nitra), Martin Šeliga (HC Nové Zámky), Dávid Hájnik (HK ŠKP Poprad), Tomáš Boľo (MŠK Púchov), Šimon Bečár, Martin Chromiak, Samuel KRAJČ (všetci HK Dukla Trenčín), Šimon Opatovský (HK Trnava), Róbert BAČO (HC Karlove Vary), Servác Petrovský (HC Oceláři Třinec/Projekt SR 18), Šimon Groch (HC Olomouc/Projekt SR 18), Ján LAŠÁK (Jokerit Helsinki), Samuel Kňažko, Juraj Slafkovský (obaja TPS Turku),  Adam Jombík, Rayen Petrovický (obaja TuTo Turku), Libor Nemec (Lukko Rauma)

Viac o téme: Česko Slovensko 20 Ivan Feneš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR