Superzápas McGregor vs Poirier v ohrození: Vzájomné verejné útoky a pol milióna vo vzduchu

Conor McGregor a Dustin PoirierConor McGregor a Dustin Poirier Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Vzťah medzi Dustinom Poirierom a Conorom McGregorom sa výrazne zhoršil po tom, čo si Poirier od Conora vypýtal predtým dojednaný dar 500-tisíc dolárov. Popritom si "The Notorious" znova dovolil odhadnúť, ako skončí ich vzájomný zápas číslo tri.

Írsky fighter sa na sociálnych sieťach vyjadril, že by zápas mohol ukončiť vo štvrtom kole na frontkick mierený na nos. Reakcia na seba nenechala dlho čakať. "Zábavná predikcia! Dohodli sme sa na dare, ktorý venuješ mojej nadácii pred januárovým zápasom, no po zápase si ty a tvoj tím prestali reagovať," odvetil Poirier na Twitteri. 

 

Conor situáciu vysvetlil tak, že peniaze neposlal, pretože nedostal plán, podľa ktorého by vedel, na čo konkrétne by tieto prostriedky boli využité. Vyjadril sa aj k tomu, že je to dar a nie dlh. Nadácia Dustina Poiriera je známa tým, že pomáha, kde sa dá. Naposledy nadácia zafinancovala obed pre tisíc zamestnancov nemocnice v jeho rodnom Lafayette. Predtým prostredníctvom tejto nadácie pomohol postaviť napríklad detské ihrisko v Ugande. Za dar od McGregora sa podľa informácií mala postaviť hala, v ktorej by mohla mládež trénovať úplne zadarmo. 

 

Trilógia zápasu McGregor vs Poirier je naplánovaná na 10. júla na akcii UFC 264. V oktagone bude podľa týchto správ prítomná omnoho väčšia nevraživosť a disrešpekt v porovnaní s predchádzajúcim duelom, v ktorom vyhral Poirier. Zápasu hrozí aj jeho zrušenie. McGregor totiž podpichovanie od Poiriera zobral skutočne vážne. "Si blázon. 500-tisíc bez plánu. Zápas je mimochodom zrušený. Desiateho pôjdem zápasiť s niekým iným," konštatoval v príspevku na Twitteri neskôr McGregor. 

 

Viac o téme: Conor McGregor UFC Dustin Poirier
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky