Slováci z NHL na majstrovstvách sveta? Postupujúci do play-off šampionát určite nestihnú!

Slovenský hokejista Tomáš TatarSlovenský hokejista Tomáš Tatar Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Posunutie konca základnej časti NHL komplikuje reprezentáciám možnosť nominovania hráčov zo zámoria na majstrovstvá sveta. Základná časť NHL sa skončí až 16. mája. Upravený bol totiž rozpis "kanadskej" divízie súťaže, v ktorej má veľké problémy s koronavírusom Vancouver Canucks.

"Momentálne presne nevieme, aké pravidlá o posunutí konca NHL budú. Či sa posunie kanadská divízia a hráči z iných divízií budú môcť odcestovať, alebo nie. To sú otázky, ktoré visia vo vzduchu. Potvrdilo sa však, že hráči, ktorí postúpia do play-off, nemajú absolútne šancu majstrovstvá stihnúť. A hráči, ktorí nepostúpia, budú mať čo robiť (aby to stihli)," povedal tréner českej reprezentácie Filip Pešán v on-line rozhovore s novinármi.

Svetový šampionát sa v Lotyšsku začne 21. mája. V ten istý deň nastúpia Slováci na svoj prvý zápas proti Bielorusku. Ak by kluby z NHL, ktoré do play-off nepostúpia, svojich hráčov uvoľnili, časť šampionátu by mohli stihnúť. 

Slovensko sa tak zrejme nebude môcť spoľahnúť na Zdena Cháru a Martina Feherváryho, ktorých Washington vedie svoju divíziu. Do play-off má výborne našliapnuté aj Černákova Tampa. Tréner Craig Ramsay môže teoreticky uvažovať o Richardovi Pánikovi, ktorý prestúpil do Detroitu. Aktuálne sú v hre je Jaroslav Halák z Bostonu, Andrej Sekera z Dallasu, Marián Studenič z New Jersey alebo Tomáš Tatar z Montrealu. Samozrejme za podmienok, že nepostúpia do play-off, budú zdraví, ochotní reprezentovať a klub im včas umožní odcestovať do Európy. 

Viac o téme: MS v hokeji 2021
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, športky