Seneckým basketbalistom pomôže grant z Fondu pre budúcnosť športu v napredovaní počas tohtoročnej sezóny

Zdroj: Niké

Spoločnosť Niké podporuje slovenský šport viacerými spôsobmi. Napríklad skrz jedinečný projekt z názvom Fond pre budúcnosť športu. Práve vďaka nemu získal podporu aj napredujúci basketbalový klub zo Senca Gabko n.f.

Spomínaný klub nesie časť názvu po gymnáziu Antona Bernoláka v Senci. Práve tam sa totiž sprvoti združovali a stretávali mladé športové talenty, ktoré trénuje aj bývalá basketbalistka Gabriela Rebrošová. Práve ona sa správu o tom, že porota udelila klubu BK Gabko Senec grant vo výške 3 500 eur dozvedela ako prvá a neskrývala obrovskú radosť.

„Sme veľmi vďační. Každé euro je v dnešnej dobe dobré, takže aj my sa tešíme z akejkoľvek pomoci. Viem, že Niké podporuje basketbal, z čoho sa veľmi teším. V súčasnej dobe, kedy sa šport veľmi nefinancuje, pomoc z Fondu pre budúcnosť športu o to viac kvitujem. Pokiaľ financie nebudú pre šport a mládež, tak nám celý šport zanikne, pričom je potrebné čo najviac podporovať mládežnícky šport,“ uviedla Gabriela, ktorá takisto prezradila, ako basketbalový klub vznikol.

Seneckým basketbalistom pomôže grant Galéria fotiek (3) Zdroj: Niké

„V Senci basketbal do roku 2005 takmer neexistoval. Niekedy v tom čase sme chodievali hrávať streetball. Boli tam mladší, ale aj starší chalani. Keďže som hrávala basketbal, tak som ich zavolala do telocvične a tak nejak vznikla aj história basketbalu v Senci,“ spomína Gabriela.

Aktuálne je v klube okolo registrovaných 60 detí. „My trénujeme aj deti v prípravke na základných školách. Minulý rok sme začali trénovať aj dievčatá. Tých máme zatiaľ 14, takže už nie sme čisto chlapčenský klub.“

BK Gabko Senec sa zúčastňuje aj zápasov cez Slovenskú basketbalovú asociáciu, kde sú hráči zastúpení v kategóriách U14, U13, U11. Dievčatá hrajú v kategórii U12. Minulý rok sa klubu podaril skvelý úspech. „Dostali sme sa na majstrovstvá Slovenska v Košiciach. Hrali tam všetky mládežnícke tímy. Chlapci hrali v kategórii U13. Aj keď sme neskončili na pódiách, tak sme sa zúčastnili a dosiahli sme ôsme miesto v rámci celého Slovenska, čo je pre nás veľký úspech,“ dodala na záver Gabriela.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktorá presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke http://www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Seneckým basketbalistom pomôže grant Galéria fotiek (3) Zdroj: Niké

Viac o téme: BK Gabko Senec