Má talent hoden UFC! Attilov chlapec vie, čo je treba spraviť: Držím si od toho odstup

Roman PaulusRoman Paulus Zdroj: Instagram/Roman Paulus

BRATISLAVA - Je považovaný za jedného z najtalentovanejších zápasníkov budúcnosti a nestratí sa ani teraz. Roman Paulus má len 20 rokov a už teraz sa o ňom hovorí na pravidelnej báze v zmysle pokračovania v stopách Lajoša Kleina do sveta UFC.

Roman Paulus zvíťazil v posledných dvoch zápasoch – naposledy s Tomášom Zajacom, ktorého porazil vo finále Oktagon výzvy, a predtým v prvom kole ukončil na KO Tomáša Drábika. Prvého mája sa talentovaný rodák z Paty pri Trnave predstaví v zápase proti Michalovi Konrádovi (5-7). "Mal zápasy proti skúseným borcom a má viac skúseností. Ja ale verím vo svoje kvality. Mám ťažkú prípravu pod Attilom, pod Jankom Hudákom a Riškom Koncom. Verí mi môj tím a verím si aj ja a to je pre mňa to hlavné," konštatoval Paulus. 

O mladom chlapcovi, ktorý trénuje v Trnave, sa často hovorí ako o potenciálne ďalšom zápasníkovi, ktorý by mohol preniknúť do UFC. "Veľa ľudí tvrdí, že som z mladých najtalentovanejší, snažím sa udržať si odstup od takýchto myšlienok. Je to pekné počuť, samozrejme, je to aj o talente, no hlavne je to o tvrdej drine. Idem si za svojím cieľom tvrdo, dôležité je, že viem, že v tomto nesmiem poľavovať. Oklamal by som iba sám seba. Makám na sebe a neskutočne ma to baví," priznal talentovaný zápasník. 

K MMA sa dostal vo veku 15-tich rokov, do Trnavy šiel na strednú školu s jasným zámerom. "Chcel som sem ísť kvôli Spartakusu. Vedel som, že chcem trénovať v tomto kolektíve. Keď som začal, vtedy tu už bol Attila. Bol som v správnej dobe na správnom mieste, tak to beriem. Attilu rešpektujem a mám ho veľmi rád, vnímam ho ako pokorného a motivujúceho človeka, ako po ľudskej, tak i športovej stránke. Nie je to len tréner, ale je aj dobrý kamarát," prezradil Paulus. 

Trénuje s tými najlepšími a to ho posúva stále vyššie. "Od prvého tréningu sa mi to tu páčilo. Patrím do rodiny, prijali ma medzi seba a som za to vďačný. Trénujeme aj s Lajošom (Kleinom), je to často tvrdé, ale viem, že trénujem s kvalitným zápasníkom a veľa sa môžem naučiť, takže si to vážim. Vedel som, že na to má," prezradil o prvom Slovákovi v UFC 20-ročný bojovník. 

Viac o téme: Oktagon MMA Roman Paulus Spartakus Fight Gym
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články